"Слуга народу" збереться на засідання через скандал навколо комітету Дубінського

Політична партія "Слуга народу" проведе засідання фракції для обговорення скандалу з можливим підкупом нардепів у понеділок, 28 жовтня
 

Про це повідомив народний депутат від фракції Віталій Безгін під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua з посиланням на LB.ua.

 

"Оскільки зараз "тиждень регіонів"... немає можливості зібрати фракцію. Думаю, що в понеділок (28 жовтня, – ред.) буде засідання фракції, і це питання там буде знято, з точки зору напруження. З приводу спекуляцій про те, що когось там "купували", я не довіряв би журналістам ... Тому що всім зараз вигідно завдавати публічних ударів по монобільшості – власне по нашій партії", – сказав нардеп.

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що Офіс президента (ОП) Володимира Зеленського висунув підозру 11 народним депутатам від партії "Слуга народу". Він також зауважив, що в ОП хочуть перевірити нардепів на детекторі брехні.

Також цю інформацію підтвердив народний депутат від партії "Слуга народу", заступник голови фінансового комітету Верховної Ради Олександр Дубінський.

Екснардеп Сергій Лещенко зазначив, що у "Слузі народу" назріває великий розбір польотів через підозру, що 11 нардепів (або, принаймні, частина з них), які на фінансовому комітеті відмовились підтримати законопроект №2047-д щодо відміни корупційних схем (так званих майданчиків нардепа Антона Яценка), могли отримати за це хабарі по $30 тисяч.  

За даними Лещенка, "на сторону схематоза нардепа Антона Яценка" (схема "майданчиків-прокладок", які "паразитували" на державній "оціночній" базі ФДМУ) стали 11 "слуг народу": Ірина Аллахвердієва, Ольга Василевська-Смаглюк, Дар'я Володіна, Юлія Діденко, Олександр Дубінський, Вікторія Кінзбурська, Олексій Ковальов, Анна Колісник, Олексій Леонов, Анастасія Ляшенко, Євген Петруняк.

22 жовтня керівництво партії "Слуга народу", перед можливою перевіркою народних обранців на детекторі брехні, вирішило провести зустріч з членами фінансового комітету, щоб заслухати їхні пояснення.

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), з метою перевірки викладеної у ЗМІ інформації, зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами України. 

Довідка: Під час ухвалення бюджету на 2018 рік депутати створили так звані "майданчики Яценка" – це електронні майданчики-посередники між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна.

Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень. У серпні 2018 року "Наші гроші з Денисом Бігусом" повідомляли, що лише за перший місяць роботи фірми, близькі до нардепа з "Відродження" Антона Яценка, "викачали" 23 млн на схемах посередництва.

Окремі депутати внесли до Верховної Ради законопроект №2047, який  дозволив би цю "схему" ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло.

Водночас, до законопроєкту №2047, був поданий альтернативний законопроєкт №2047-1, який підготували 19 народних депутатів від "Слуги народу" (наразі шість депутатів відкликали свої підписи).

Головна ідея №2047-1 – це закріплення монополії електронних майданчиків, розширення їх функціонування. Крім цього, проект пропонує усунути з процесу оцінщиків.

Одним з головних ініціаторів цього законопроєкту є депутат "Слуги народу" Олександр Качура. Він заперечує, що відстоює інтереси нинішніх майданчиків, які пов'язують з Яценком. За його словами, законопроєкт, навпаки, вирішує проблему монополії авторизованих майданчиків, тому що змінює процедуру і усуває бар'єри для виходу на цей ринок інших гравців.

Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну "винагороду" за блокування процесу знищення майданчиків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme