"Слуга народу" Разумкова і Зеленського: 15 пунктів з програми партії

Президентська партія "Слуга народу" прогнозовано виграє позачергові парламентські вибори. За даними національного екзит-полу вона отримала 43,9% голосів

"Слуга народу" Разумкова і Зеленського:…

Як повідомляє Depo.ua, партія "Слуга народу" має одну з найбільш структурованих програм, яка торкається різних сфер від очищення влади та знищення корупції, до національної ідентичності та злагоди. А лідер політсили Дмитро Разумков вже навіть мріє про крісло спікера. 

15 пунктів з програми

 • Скасуємо недоторканність народних депутатів. Запровадимо механізм відкликання депутатів, які втратили довіру виборців. Створимо механізм народного вето на щойно ухвалені закони. Запровадимо механізми впливу громадян на рішення влади через референдуми. Повернемо відповідальність чиновників за незаконне збагачення. Запровадимо вибори за пропорційною системою з відкритими списками та електронне голосування.

 • Проведемо децентралізацію влади відповідно до європейських норм: передамо максимум можливих повноважень виконкомам місцевих рад, перетворимо державні адміністрації на префектури європейського типу.

 • Позбавимо власників медіа можливості впливати на те, що говорять чи пишуть журналісти. 

 • Переведемо максимально можливу кількість державних послуг в онлайн. Здійснимо радикальне очищення та перезавантаження прокуратури. Забезпечимо реальну незалежність антикорупційних органів, неефективні чи скомпрометовані органи – перезапустимо. Впровадимо обов'язкову конфіскацію майна корупціонерів. Запровадимо систему грошової винагороди для громадян за виявлення корупції. Позбавимо СБУ, ГПУ та Нацполіцію непритаманних їм функцій ущемлення бізнесу.

 • Забезпечимо законодавчий супровід ініціатив Президента, спрямованих на відновлення територіальної цілісності та державного суверенітету України. Встановимо видатки на оборону у розмірі не менше 5% ВВП. Відновимо реформування Збройних сил за стандартами НАТО. Зупинимо відплив цінних кадрів з армії, запровадимо систему навчання та перенавчання солдатів та офіцерів. Запровадимо найжорсткіші покарання за корупцію та розкрадання у Збройних силах і Міноборони. Децентралізуємо та демонополізуємо оборонні держзакупівлі.

 •  Ухвалимо закони, необхідні для виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і розширення співпраці з Євросоюзом і НАТО. Запустимо програму "комерційної дипломатії" для просування українських товарів на глобальні ринки.

 • Перезавантажимо Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Посилимо можливості громадського контролю за судовою системою. Запровадимо доброчесність і професіоналізм як головні критерії відбору суддів. Зменшимо розміри судового збору. Запустимо повноцінні інститути мирових суддів і суду присяжних.

 • Звільнимо бізнес від свавілля чиновників і рейдерів – значно скоротимо перелік фінансових і господарських злочинів, за які настає кримінальна відповідальність. Запровадимо механізм надійного захисту свідків. Впровадимо невідворотність покарання для працівників поліції, прокуратури та СБУ за перевищення службових повноважень. Законодавчо врегулюємо право володіння зброєю.
 • Проведемо національний економічний аудит країни із залученням вітчизняних і міжнародних компаній. Створимо Національну економічну стратегію з ключовою метою – досягти вищого за середньоєвропейський рівня доходів та якості життя українців. Проведемо демонополізацію ключових галузей, зробимо Антимонопольний комітет незалежним і ефективним. Запровадимо режим найбільшого сприяння для іноземних інвесторів українського походження.

 • Проведемо аудит державних функцій і, відповідно, скорочення держорганів. Створимо можливість одноразової легалізації капіталів некримінального походження за пільговою ставкою. Запровадимо податок на виведений капітал, щойно для цього виникнуть необхідні економічні умови. Ухвалимо стратегію поступового зменшення єдиного соціального внеску. Позбавимо Державну фіскальну службу правоохоронної функції, залишивши тільки сервіс. Повністю переведемо податкові та митні процедури у цифровий формат. Запровадимо просту процедуру електронного відкриття та закриття бізнесу, забезпечення захисту міноритарних акціонерів і корпоративної прозорості; скоротимо кількість процедур у будівництві та відведенні землі.

 • Проведемо всеукраїнський перепис населення та аудит системи соціального забезпечення.
  Запровадимо "економічний паспорт українця", за яким всі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів на індивідуальні рахунки. Впровадимо другий рівень державного пенсійного забезпечення. Переведемо всі соціальні пільги у грошову форму.

 • Запровадимо програму забезпечення покриття 100% території країни широкосмуговим інтернетом.
  Створимо умови для інтеграції цифрових валют у правове поле України. Запровадимо державну стратегію оптимізації житлово-комунальних тарифів за рахунок демонополізації енергетичних ринків, збільшення власного видобутку енергоресурсів та усунення корупційної складової в тарифоутворенні. Скасуємо всі формульні ціноутворення на кшталт "Роттердам+".

 • Впровадимо незалежний контроль якості будівництва та ремонту автомобільних доріг. Створимо законодавчі умови для будівництва бетонних доріг. Демонополізуємо галузі пасажирських і вантажних перевезень на залізничному транспорті. Створимо законодавчі стимули для будівництва сміттєпереробних заводів. Запровадимо електронне маркування дерев для протидії незаконній вирубці лісів. Запровадимо кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісів і грубі порушення правил поводження з відходами.

 • Оновимо освітню та наукову інфраструктуру. Запровадимо базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні трьох мінімальних зарплат.  Створимо систему підтримки української мови та культури за допомогою фіскальних стимулів і пріоритетного державного фінансування. Розробимо державні програми системних контактів з українськими діаспорами. Створимо систему інформаційної реінтеграції мешканців окупованих територій в Україну.

 • Запровадимо систему обов’язкового медичного страхування. Знищимо фармакологічну мафію, скасувавши корупційний механізм повторної сертифікації ліків. Переведемо всю медичну документацію в електронну форму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook