300 тисяч членів: Як "Слуга народу" планує захоплювати місцеву владу

Влада Володимира Зеленського стане тотальною після перемоги його партії на місцевих виборах

Економічний і політичний оглядач
300 тисяч членів: Як "Слуга народу" план…

Після недільного з'їзду "Слуги народу" було привідкрито завісу над таємною українською партією, яка об'єктивно більше нагадує масонську ложу. Але тепер партія Володимира Зеленського збирається виходити з підпілля і планує набрати до 300 тисяч членів вже найближчим часом.

Треба нагадати, що свою теперішню назву партія "Слуга народу" народу отримала в грудні 2017 року. До того часу, як її "придбали" члени команди Зеленського вона називалась "Партія рішучих змін". За даними мін'юсту, партія була зареєстрована 13 квітня 2016 року саме під назвою "Партія рішучих змін". Тоді її очільником був Євген Юрдига.

Своєю нинішньою назвою партія зобов'язана російськомовному серіалу "Слуга народу", в якому головну роль зіграв шоумен та актор Володимир Зеленський. І який, створюючи цей серіал, як свідчать люди з його оточення, вже плекав сподівання стати лідером української держави.

До цього літа лідером партії значився друг і бізнес-партнер Зеленського Іван Баканов. Але з огляду на те, що після виборів і перемоги Зеленського його було переведено у СБУ, керівника партії було змінено. Ним став Дмитро Разумков. Але разом з мандатом лідера партії, яка стала правлячою політичної силою країни, він отримав також і зручне крісло Голови Верховної Ради.

До початку дочасних виборів Верховної Ради України єдиним публічно-політичним актом партії "Слуга народу" було висунення у січні 2019 року  Володимира Зеленського кандидатом у президенти України на президентських виборах 2019 року. 

Незабаром після перемоги на виборах вся політична активність "Слуги народу" зосередилася навколо законодавчої діяльності, в якій бере участь швидше не партія, а однойменна фракція. І ось тепер бенефіціари партії вирішили вдихнути в неї повий політичний зміст. В рамках цієї трансформації минулої неділі, 12 листопада, Разумков склав повноваження лідера "Слуги народу", а новим головою було обрано Олександра Корнієнка. 

300 тисяч членів

Для висунення Зеленського кандидатом у президенти і участі у парламентських виборах "Слузі народу" не потрібно було друкувати тисячі партійних квитків і створювати розгалужену організаційну структуру. Але тепер, для охоплення влади на місцях, виникла потреба зайнятись нарешті партійним будівництвом. І саме цим займатиметься новообраний голова партії. 

Як він повідомив під час першого етапу з'їзду 12 листопада, партійна верхівка плекає амбітну мету наповнити лави партії трьомастами тисячами членів. 

Окрім чисельної амбіції, Корнієнко також озвучив і певні організаційні підходи до розбудови партії. Він повідомив, зоврема, що "Слуга народу" не буде видумувати велосипед в плані управління, а створить, за прикладом інших партій, політичну раду. До неї увійдуть, окрім іншого, народні депутати з Зе-фракції, особи, яких запропонує з'їзд, а також керівники регіональних організацій.

Щодо останніх, то новообраний партійний бос пропонуватиме розділити партійну діяльність і діяльність членів партії на державних посадах. Тобто керувати організаціями будуть або народні депутати з регіонів, або інші авторитетні представники місцевих осередків. Але суміщення посад в партійних структурах і державних органах, а також у місцевому самоврядуванні, він прагне уникнути. "Не секрет, що всі партії влади починали дуже гарно, дуже активно. А через півроку-рік перетворюються на КПРС", -  сказав Корнієнко, увійшовши в образ російського політика Віктора Черномирдіна. 

Але станом на день проведення з'їзду Корнієнко не був готовий запропонувати ані формалізовану структуру, ані назвати прізвища тих, хто може очолити партійні осередки. Для цього йому та утвореній робочій групі потрібен час до 15 лютого. Саме цю дату визначено як крайній термін проведення другого етапу з'їзду. На якому буде затверджено і новий статут, і запропоновано кандидатури на посади партійних функціонерів - від заступників голови партії до очільників регіональних організацій.

План Корнієнка

Власне, кадрове наповнення партії є тим каменем спотикання, навкого якого зіткнулися інтереси багатьох учасників політичного процесу. Як вже повідомлялося, ласими шматками є, окрім посад заступників голови партії та впливових департаментів, також і посади керівників обласних організацій. Саме в їх віданні буде висування кандидатів по всіх місцевих виборних органах влади. А це, не забуваймо, після адміністративно-територіальної реформи будуть обласні ради, ОТГ, голови ОТГ та мери великих міст і, не виключено, очільники областей та округів (нинішні голови ОДА та РДА). 

А тепер давайте спробуємо розібратись з планом Корнієнка та зрозуміти кого, коли і як ми обиратимемо на майбутніх місцевих виборах.

З промови нового лідера "Слуги народу" можна з'ясувати, що тему проведення дострокових місцевих виборів на весну у владній команді ніби не педалюють. Сигнал, що немає ні потреби, ні можливості особливо поспішати, надсилається передусім конкурентам правлячої партії. Мовляв, не треба розводити агітацію зараз, бо часу ще вдосталь.

Але це окозамилювання дуже схоже на обманний маневр з тим, щоби не дати іншими політичним проектам часу розкрутитися і черговим потужним бліцкригом захопити також місцеву владу в країні.

З того, що обговорювалося на з'їзді, можна зрозуміти, що протягом наступних двох місяців, які відведено на проведення другого етапу з'їзду, "Слуга народу" збирається вибудувати повноцінну і функціональну структуру з проникненням аж до сільського рівня. Тобто організаційно партія буде цілком готовою до стрімкої виборчої кампанії. А перед тим ще й пройде тренування на виборах у деяких об'єднаних територіальних громадах в грудні.

З іншого боку команда президента активно реалізує законодавчий проект, який дозволить не затягувати з проведенням адміністративно-територіальної реформи і вже до весни перекроїти територіальний устрій так, щоби можна було проводити вибори на новому грунті.

Читайте також: Перекроїти неньку: Навіщо Зеленський змінює територіальний устрій України

У славнозвісному дуже довгому президентському Указі від 8 листопада "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави" журналісти та експерти найперше що побачили - загрозу стосовно введення цензури в інформаційному просторі.

Але мало хто звернув увагу на пункт в кінці документу, яким президент наказує "Комісії з питань правової реформи до 1 грудня 2019 року внести на розгляд президентові України пропозиції стосовно змін до Конституції України в частині децентралізації влади".

Тобто під ялинку Рада цілком може ухвалити децентралізацію на першому голосуванні і відправити відповідний проект в Конституційний суд на експертизу. А вже на наступній сесії, хоч у січні, хоч у лютому, проголосувати за цей закон і запровадити таким чином новий устрій.

Плюс в тому ж указі міститься ще один наказ Зеленського: до кінця року розробити проект закону щодо перегляду методики формування спроможних територіальних громад. Цей закон буде уособленням свого бачення слугами народу того, якими мають бути ОТГ. І очевидно, що їхня карта буде відмінною від тої, яку намалювали попередники, що займалися децентралізацією. Причому змін можуть зазнати не тільки потенційні ОТГ, а й ті, що вже сформовані і працюють. Цей закон, зауважимо, не потребує змін до Конституції. І для його актуалізації не потрібно дотримуватись складних процедур типу згаданого вище, який потрібно ухвалювати на двох сесіях ВР та ще й узгоджувати з Конституційним судом.

Таким чином зрозумілою є стратегія влади реалізувати децентралізацію до кінця зими. І відкрити таким чином шлях до дострокових виборів навесні 2020 року.

Розрахунок "Слуги народу" та президента, як вже зазначалося, дуже прямолінійний: отримати максимально можливий результат на дострокових місцевих виборах. Тоді як конкуренти до останього часу перебуватимуть в умовах невизначеності і не встигнуть відстроїтись перед виборами і продемонструвати результат.

Реалізація цього плану дасть слугам контроль над переважною більшістю обласних рад, а з ними і виконкомів. Ну і, звісно, під слугами опиниться переважна кількість ОТГ.

Таким чином буде завершено і формалізовано остаточну зміну влади в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme