Сліпачук "наїхала" на Нефьодова через заяву щодо закупівель на потреби виборчого процесу

Центральній виборчій комісії (ЦВК) задля проведення позачергових виборів депутатів 21 липня 2019 року у відповідності до законів України і до найкращих демократичних європейських практик, необхідна підтримка президента України, Верховної Ради України та Кабінету міністрів України

Про це заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук під час брифінгу, передає Depo.ua.

"На жаль я сьогодні спостерігала заяву Максима Нефьодова, яка не відповідає дійсності в жодному своєму сенсі. І мені прикро це розуміти. Тому що ЦВК ще з 2016 року підіймала питання… Безпосередньо я сиділа за одним столом із Максимом Нефьодовим у листопаді 2018 року, коли ми вирішували питання стосовно закупівель на президентські (вибори – ред.) і підіймали такі ж самі питання, чому воно є ще більш нагальним для виборів народних депутатів... Це не є чутками. Це була пряма відверта розмова, під час якої дуже тяжко було знайти порозуміння. Для чого ми й зверталися з проханням ухвалити відповідні закони впродовж всього часу, неодноразово. І до Верховної Ради в тому числі", – сказала вона.

Сліпачук наголосила, що, "незважаючи на ті приклади, які наводив нам Максим Нефьодов свого часу в намаганнях порівняти закупівлі для виборчого процесу із закупівлями для цирків, які подорожують Україною, це не є однаковим".

"Я дуже рада, що впродовж процесу підготовки до президентської виборчої кампанії ми знайшли порозуміння, перш за все, на рівні голови уряду України, стосовно внесення відповідних змін до наказу. Це була дійсно дуже вагома, дуже суттєва підтримка для того, щоб провести ті вибори. Але вона є зовсім недостатньою для того, щоб мати можливість, знову ж таки, провести, відповідно до законів про публічні закупівлі, всі тендерні процедури в рамках, особливо, двохмісячного строку. А я вам іще наголошую, що ми не маємо повних 60 днів. Ми вже маємо 58", – зауважила голова ЦВК.

Водночас Сліпачук повідомила, що це також відображено в офіційній позиції ЦВК.

"Я зараз сподіваюся та очікую і від президента України, і від Верховної Ради України, і від Кабінету міністрів України негайного схвалення відповідних рішень, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня 2019 року у відповідності до законів України і, що важливо також, до найкращих демократичних європейських практик. Як ми це зробили впродовж президентських виборів 2019 року", – підсумувала вона.

Нагадаємо, у середу, 22 травня, Володимир Зеленський вніс до Ради свій перший законопроект на посаді президента. Він запропонував внести зміни до закону "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу.

Водночас заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов раніше заявив, що здійснення закупівель під час виборчого процесу регулюється наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі та не потребує дублювання в тексті закону "Про публічні закупівлі".

Пізніше депутати відмовилися розглядати законопроекти Зеленського.

Довідка: Згідно з інформацією на сайті ЦВК, закон України "Про вибори народних депутатів України" містить застарілі положення, які не відповідають іншим чинним законам, неврегульовані положення, а також положення без механізму реалізації, серед яких питання встановлення факту проживання, голосування військовослужбовців, які беруть участь в ООС, подання декларацій тощо.

Окрім того, законодавство про державні закупівлі не враховує швидкоплинності виборчого процесу позачергових виборів.

Зазначається, що строки і порядок проведення державних закупівель значно перевищують строки виборчого процесу, що може унеможливити проведення процедур щодо: забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів; виготовлення та доставку бланків протоколів про підрахунок голосів, актів, та інших документів; транспортування протоколів про підрахунок голосів та іншої виборчої документації від ДВК до ОВК; виготовлення інформаційних плакатів політичних партій; публікацію інформації ЦВК та ОВК в регіональних чи місцевих друкованих ЗМІ, щодо переліку виборчих округів, формування ОВК та ДВК, а також змін у їх складі; реалізацію права агітації в друкованих та електронних ЗМІ за кошти державного бюджету в строки, визначені законом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme