Слабка ланка: Навіщо Кремль "опустив" Юрія Бойка

Кремль руками свого телебачення дав дзвінкого ляпаса Юрію Бойку. Це послабить його позиції у праймеріз за статус єдиного кандидата в президенти від проросійської опозиції

На пропагандистському ток-шоу "Большая ігра" на Першому каналі 29 жовтня Юрій Бойко, який виходив у прямий ефір з Києва відеозв'язком, поспілкувався з нинішнім керівником "ДНР" Денисом Пушиліним. І цей ще донедавна учасник фінансової піраміди МММ, а нині самозваний "лідер республіки", відверто принизив українського політика, який гіпотетично претендує на президентський пост.

Але перед тим, як вести мову про Бойка, зауважимо: на телебаченні ворожої до нас держави український політик вдався до висловлювань, які правоохоронні органи цілком можуть і повинні трактувати як розпалювання ворожнечі між регіонами України. Лідер парламентської фракції заявив, що регіон, де живе базовий електорат "ОБ", "ущємляют" - причому вже не лише Донбас, але весь Південний Схід.

За словами Бойка, в українському уряді тільки один міністр походить із регіону, східнішого за Київ. Ця теза сама по собі є відвертою брехнею, аби її спростувати, можна, хоча б вийти на сайт Кабміну і переглянути біографічні довідки всіх урядовців. Та Бойко, схоже, з'явився в ефірі не для того, щоб казати правду. Він, фактично, виступав асистентом російських "гібридів".

Але тут скайпом із Донецька в ефір вийшов Пушилін – і щось для "опоблоківця" пішло не так. Блогер Денис Казанський говорить про поведінку Бойка у відеоблозі на своїй сторінці у Фейсбук: "Він намагався сподобатися співрозмовникам, запевняв їх, що готовий вести переговори, налагоджувати відносини з "ДНР" і "ЛНР" (так, прямим текстом), і зовсім уже ганебно стелився перед Пушиліним на очах багатомільйонної аудиторії. При цьому Пушилін просто опускав Бойка в прямому ефірі, розповідав, що не вестиме з ним переговори, тому що той – фактично ніхто, а під кінець і зовсім почав в наказовому тоні давати Бойкові завдання і розповідати, як слід поводитися, щоб Пушилін Денис Володимирович у майбутньому зглянувся до переговорів з українською стороною".

Загалом це дійство стало повним фіаско голови фракції "Опоблоку". "Імовірний кандидат в президенти України публічно звітував дрібному шахраєві, який ще вчора розводив пенсіонерів на гроші, який нікого по факту не представляє, і якого ніхто не обирав, а шахрай ставить йому умови на очах у всієї Росії", - пише Казанський.

Цікаво, як прокол одного з лідерів "ОБ" відіб'ється на позиціях "газовиків"? Адже експерти вважають, що у команді Ріната Ахметова є свій претендент на кандидати в президенти – Олександр Вілкул. Пам'ятаємо і про неприховане бажання послабити Бойка, яке плекає близький до позицій Ахметова головний спонсор російського політичного православ'я в Україні Вадим Новінський, а також про інтереси кума Путіна Віктора Медведчука.

Скажімо, Новінський в одному з інтерв'ю категорично спростував наявність в "Опозиційного блоку" єдиного кандидата в президенти. Партія, сказав впливовий депутат, ще нікого не висувала, і навіть розмов на цю тему не було. "У партії два співголови – Борис Колесніков і Юрій Бойко. У фракції в парламенті два співголови – Олександр Вілкул і Юрій Бойко. Хто з них буде висунутий партією на вибори президента як кандидат, вирішуватиме з'їзд в листопаді або грудні", - казав він.

За даними поінформованих джерел, немала частина "Опоблоку" вважає Бойка слабким кандидатом і не хоче його висунення на виборах. Вони наполягають на проведенні внутрішніх виборів – свого роду праймеріз, які визначать найсильнішого. І провальний російський ефір для "газової групи" може означати широкий крок назад і втрату позицій за роль єдиного кандидата.

Для чого Кремль допустив публічне приниження одного з лояльних до себе претендентів на посаду президента України? Варіант перший – це сталося несподівано, Пушилін, котрий балотується на головного терориста в Донецьку, вирішив показати, який він крутий. Якби з Києва включився будь-хто з екс-"регіоналів", він би поводився так само. Варіант другий – імовірніший – Бойка "замовили" з Києва. І тепер можна очікувати, що у відповідь замовлять контакт із Пушиліним для когось із опонентів "газовиків" у внутрішньовидовій конкуренції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна