UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Скликати "мовний" Радбез ООН на 20 травня Росія вирішила під Зеленського, - Єльченко

Дата, яку Росія обрала для призначення засідання Ради Безпеки ООН щодо українського “мовного закону” не випадкова, і може бути пов’язана з датою інавгурації Президента України Володимира Зеленського, з метою послати йому сигнал

Про це заявив у понеділок, 20 травня, Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час спілкування з журналістами перед початком засідання Ради Безпеки ООН щодо українського “мовного закону”, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ"

“Мабуть, вже зовсім вичерпалися аргументи у Росії, не знають де ще можна зачепити Україну. І як я вже сказав, день інавгурації - це не випадково. Можливо також є така мета, чи бажання - послати такий начебто “потужний сигнал” новому Президенту України - мовляв, навіть Рада Безпеки обговорює таке важливе питання”, - пояснив Єльченко і пізніше додав, що Росії не вдасться досягнути такої мети.

Єльченко також нагадав, що запропоноване питання не має абсолютно жодного стосунку до функціональних обов’язків Ради Безпеки ООН, а такі теми можна обговорювати у Венеційській комісії, ПАРЄ, ОБСЄ.

“Яким чином український закон про мову може загрожувати миру та безпеці?.. Я не можу пригадати, щоби колись Рада Безпеки ООН за всі роки існування розглядала питання про закон… про мову у країні, де живе ця мова. Такого не буває”, - розповів він.

На думку дипломата, збирати засідання щодо українського “мовного закону”, водночас блокуючи засідання по бомбардування шпиталів у сирійському Ідлібі - це цинізм з боку Росії, “до якого всі вже звикли”.

“Протягом вихідних днів велися активні консультації між членами Ради Безпеки, чи проводити це засідання, чи не проводити. До речі, і досі до кінця не зрозуміло, чи засідання відбудеться”, - пояснив Єльченко.

Єльченко повідомив, що деякі члени Радбезу поділяють думку України щодо неприйнятності обговорення внутрішніх питань України, які не стосуються питань міжнародного миру та безпеки, і можуть скасувати його проведення, проваливши процедурне голосування на самому початку. 

Єльченко очікує, що на стороні Росії, якщо засідання відбудеться, можуть бути лише 2-3 країни, інші займатимуть сторону України. 

Нагадаємо, що Росія скликала Радбез ООН на 20 травня через мовний закон в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme