Скільки ще нардепів втече від Луценка

На кого б з депутатів генпрокурор Юрій Луценко не написав подання, можна не сумніватися: за діючого законодавства всі вони накивають п’ятами з України

Дмитро Качура

Історія з Олександром Онищенком продемонструвала: депутатський мандат – хороша річ. Можливо, врятувати від переслідувань не врятує, але в СІЗО власник ксиви не потрапить точно. Так, генпрокурор Юрій Луценко неодноразово натякав, що окрім Онищенка у нього є на прикметі ще кілька народних депутатів щодо яких можуть бути підготовлені подання про позбавлення депутатської недоторканності. Втім, яке це має значення, якщо всі нардепи, щодо яких Верховна Рада будуть підготовлені відповідні подання з ГПУ, можуть легко втекти з України.

Авжеж сам факт того, що "онищенки" вже не в Україні і як, наприклад, Сергій Клюєв вже не мають такого впливу на процеси, що відбуваються в державі, це не так погано. Але краще щоб вони сиділи. І це стосується не лише Онищенка чи Клюєва, але й інших представників тяжкої спадщини часів Януковича як-то нардепів від "Опоблоку" Сергія Льовочкіна та Юрія Бойка.  

Зараз Луценко разом з антикорупційним прокурором Холодницьким звинувачують у втечі Онищенка недосконалий регламент. "Сьогодні заявляли, що Онищенку дали можливість втекти. Це правда. Це сталося завдяки закону про регламент Верховної Ради, яким передбачена саме така процедура притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності", – заявив Луценко, зазначивши, що 2 липня Онищенко літаком покинув Україну як народний депутат, зупинити якого правоохоронні органи не мають жодної законної можливості. Щоправда, як треба змінити регламент, щоб той же Онищенко не зміг виїхати закордон, Луценко чомусь не уточнив.

Вочевидь, причина полягає у тому, що зміни до регламенту – це марна справа. Від Верховної Ради до Борисполя – година їзди. А якщо там стоїть власний літак, то за потреби власник депутатського мандату може дуже швидко вилетіти куди завгодно.

Висновок: Верховній Раді треба терміново знімати депутатську недоторканність. Так, це заїжджена платівка, втім, по-інакшому зупинити регулярні втечі народних обранців з України неможливо. Інша справа, що за вісім скликань парламент так і не спромігся прибрати дану норму законодавства. І можна не сумніватися, у разі реальної спроби внести зміни до закону про статус народних депутатів, ініціатори зіткнуться з нереальною кількістю палок в колеса.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада