Скільки ще Квіташвілі буде прикутий до крісла міністра

Провал голосування за відставку Квіташвілі показав: за спиною грузинського міністра деяким гравцям, яких він назвав "мафією", зручно працювати і далі

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Скільки ще Квіташвілі буде прикутий до к…

До того ж ніхто не хоче висувати наступного "камікадзе".

Верховна Рада все ж таки змогла звільнити "опозиційного віце-прем'єра" Валерія Вощевського. А от зі звільненням міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, який подав у відставку ще в липні, схоже, нас може очікувати ще довга історія. Тричі проваливши голосування за звільнення грузинського міністра і не дотягнувши лічені голоси до потрібних 226, питання про звільнення Квіташвілі знову може відкластися у довгий ящик. І це навіть попри конфлікт між міністром та представниками профільного комітету ВР. А може, якраз і завдяки йому.

У своєму виступі у ВР Квіташвілі назвав прізвища винуватців. "Реформа охорони здоров'я зупинена комітетом охорони здоров'я. Пан Мусій, Богомолець, Бахтєєва, Шурма, Шипко - це люди, які не голосували за важливі законопроекти. Це мафія, яка гальмує проведення реформ", - заявив міністр, якого представники депутатського корпусу, у свою чергу, критикували за повну бездіяльність і безпорадність.

Але попри цю словесну перепалку голосування проходило дуже дивно. Наприклад, за відставку Квіташвілі не голосували "Опозиційний блок", "Батьківщина", "Радикальна партія". "Самопоміч" взагалі розкололася навпіл, а "Блок Петра Порошенка" не додав 46 голосів. Причому у них знайшлося п'ять депутатів, які демонстративно проголосували проти даного рішення: Володимир Ар'єв, Андрій Вадатурський, Марія Матіос, Віктор Пинзеник та Віктор Чумак.  

А як, наприклад, пояснити двояку позицію тих же "радикалів"? "Для нас важливо, щоб пан Квіташвілі і його перший заступник були звільнені за негідну роботу на користь країни. 19 травня 67 нардепів написали заяву до прем'єра. Була комісія, 10 міністрів підтвердили звинувачення депутатів у блокуванні купування ліків, блокуванні тендерів. Безпосередньо цим керувала перший заступник міністра охорони здоров'я пані Павленко. Цих людей треба знімати з посади", - заявила Оксана Корчинська під час засідання ВР. Але під час голосування ані вона, ані її партійці не дали жодного голосу.

Навіщо такі пристрасті навколо Квіташвілі, якщо він і сам готовий йти з посади? Вочевидь, попри постійні звинувачення на його адресу грузинський недореформатор вельми зручний всім гравцям, що беруть участь у фармакологічному бізнесі. Виглядає на те, що він - ширма у всіх схемах. Причому ширма мимовільна, оскільки хоч і сам не бере безпосередньої участі у корупції, але запобігти їй не може. Враховуючи той факт, що МОЗ за рівнем корупції знаходиться на рівні прокуратури та судів, саме в цьому напрямку треба було робити найбільш серйозні зусилля.

Але враховуючи нинішню ситуацію в коаліції, краще мати Квіташвілі у кріслі, аніж взагалі залишитися без міністра. Поборотися за право керувати цим міністерством є занадто багато бажаючих. А отже, є небезпека того, що після звільнення Квіташвілі жодна з кандидатур не набере достатню кількість голосів. Тому поки що все виглядає таким чином, що грузинський міністр досидить на своєму кріслі до місцевих виборів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme