Скільки у Путіна витрачають на повзучий розкол України на місцях

Бажання місцевих депутатів, і не тільки, мати договірні стосунки з Києвом, можна пояснити втіленням кремлівської технології повзучого розколу країни

Скільки у Путіна витрачають на повзучий…

У ЗМІ майже непоміченою пройшла п’ятнична заява нардепа від БПП Андрія Шиньковича з трибуни Верховної Ради, у якій він закликав центральну владу прислухатися до звернень ряду обласних рад і перейти до підписання договорів про розмежування повноважень між регіонами і центральною владою. Фактично, мова йде про завуальовану форму сепаратизму, про що раніше писав Depo.ua. "Дієвим інструментом участі громадян у житті своєї громади може стати впровадження механізму договірних відносин щодо розмежування повноважень між Кабінетом міністрів і обласною радою", - зазначив Шинькович.

При цьому депутат нагадав, що "вже Івано-Франківська, Хмельницька, Полтавська, Одеська, Кіровоградська, Київська й інші обласні ради проголосували за розмежування повноважень. Це означає, що депутати на місцях впевнені, що тільки таким чином можна зняти соціальну напругу в суспільстві і наблизити Україну до демократичних цінностей".

З якого це дива представник президентської фракції в Верховній Раді, якого пов’язують з  одіозним нардепом, власником мережі будівельних супермаркетів "Епіцентр"  Олександром Герегею, вирішив підняти це відверто провокаційне питання? Адже таким чином народний депутат, фактично, перетворюється на Савченко, яка примудрилася стати "токсичною персоною". 

Як би там не було, але ігри в самостійництво місцевих рад підштовхують до конспірологічних припущень: рішення про договірні стосунки настільки продумано просувають через облради та ЗМІ, що це не може не викликати підозр. Виникає закономірне питання: а чи не з одного центру координується це шоу, та чи не отримують його ініціатори кошти від нашого "улюбленого" сусіда – Росії?

Тим паче, що подібну гру в регіонах досить легко стимулювати за допомогою грошей. І чималих. Також не варто забувати, що в більшості облрад кістяк як складався, так і складається з місцевих князьків або діячів, що після Майдану поховали портрети Януковича і швиденько понадягали вишиванки. Вони негативно ставляться до Києва, який намагається знизити їх вплив на ухвалення рішень, вигідних їхньому бізнесу в регіонах. А тому легко можуть піти на те, щоб похитати ситуацію.

Окрім того, кошти можуть йти і деяким неохайним ЗМІ, які передруковують один в одного повідомлення про те, що "бідні облради" знемагають під "ярмом" Києва. І не так важливо, що це абсолютно не відповідає дійсності. З огляду на це, видається, що СБУ давно варто дати відповідь суспільству на прості питання: як приймалися ці рішення облрад, з чиєї подачі робилася заява Шиньковича та хто стоїть за ідеєю договірних стосунків центру й регіонів. Тому що сьогодні обласні ради говорять про збільшення повноважень, завтра мова зайде про обрання губернаторів, а післязавтра - про референдуми на донецький і луганський манер.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme