Без МВФ: Як Тимошенко з Рабіновичем планують добити економіку

З активізацією передвиборчої кампанії кандидати обіцятимуть виборцям все. Хоч зірку з неба дістати

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Без МВФ: Як Тимошенко з Рабіновичем план…

На фоні тривалих і вкрай непростих перемовин між Україною та Міжнародним валютним фондом, низка політиків, які претендують на участь в президентських перегонах, вирішили дати кредиторам підстави для роздумів: чи варто з такими кандидатами в президенти взагалі позичати Києву гроші. Мало того, що вони наввипередки "женуть" МВФ від України, так ще й обіцяють те, чого не витягне жодна економіка. Тим більше така хитка, як наша.

Так, днями очільник партії "За Життя" Вадим Рабінович повідомив: внесе до Верховної Ради законопроект про звільнення пенсіонерів від "комуналки". Мовляв, влада повинна за прикладом сусідніх країн зняти з літніх і непрацездатних громадян "непосильну" оплату комунальних послуг. У яких державах, окрім "совкової" Білорусі, де "бацька" Олександр Лукашенко підігрує своєму ядерному електорату, пішли на подібних крок, Вадим Зиновійович чомусь говорити не схотів.

В цьому ж дусі працює і Юлія Тимошенко, яка ще наприкінці квітня пообіцяла списати борги за комунальні послуги для бідних людей і знизити ціни на газ після свого приходу до влади. "Перші кроки, які будуть зроблені протягом першого тижня - буде списаний борг бідних людей за ЖКГ! Тому що наявність цього боргу свідчить про непосильність встановлених тарифів для людей. І для того, щоб по ним розрахуватися, бідним людям скоро доведеться продавати свої нирки. Ми знімемо з них цей тягар", - заявила Тимошенко.

Depo.ua підрахував, до яких наслідків можуть призвести пропозиції Рабіновича і Юлії Тимошенко в разі їх перемоги на президентських виборах. По-перше, подібні ідеї гарантовано призведуть до відмови МВФ та інших кредиторів працювати з такою владою. Про наслідки для України неодноразово говорили економічні експерти: йдеться про падіння курсу гривні, високу ймовірність дефолту та соціальні потрясіння внаслідок цього.

По-друге, внаслідок реалізації обіцянок-цяцянок НАК "Нафтогаз" опиниться в борговій ямі. Лише Київ винен головній нафтогазовій компанії України 4,8 млрд гривень. Якщо ж говорити про загальноукраїнську ситуацію, то на кінець 2017 року сума боргу становить 28 мільярдів гривень, і зараз вона поступово зростає. Коли списати борги, а тим паче, вивести з-під оплати близько 25% населення (йдеться про пенсіонерів), топити в квартирах доведеться кізяками. А якщо до цього ще й знизити тарифи, як пропонує Тимошенко, "Нафтогаз", а це компанія національна, остаточно збанкрутіє.

І це не єдині ініціативи, які озвучують Рабінович з Тимошенко. Так, у "новому курсі", який днями буде презентований Юлією Володимирівною, є пропозиція скасувати податок на додану вартість. ПДВ - бюджетотворчий податок, який лише в цьому році принесе в казну майже 200 мільярдів гривень. Чомусь Тимошенко, коли двічі була прем'єром, не пропонувала скасувати ПДВ. Та й не скасує, якщо її оберуть президентом. Бо розуміє наслідки.

Не менш оригінальні ідеї озвучив Рабінович щодо того, як заманити назад до України гастрабайтерів. Мовляв, для цього треба повернути до держави усі стратегічні об'єкти. Які саме об'єкти можуть дати кільком мільйонам українців робочі місця, нардеп чомусь не розповів...

Ще один метод повернення гастрабайтерів від Рабіновича - і далі забороняти створення ринку землі, що, мовляв, теж поверне українців з-за кордону. Насправді, нардеп говорить про це так, ніби земля, попри усілякі заборони, не продається, а в Україні немає аграрних кампаній, які утримують мільйони гектарів на власному балансі.

Але якщо змоделювати ситуацію, яку натхненно розписує Рабінович, то все видається інакше. Українські гастарбайтери перерахували на Батьківщину лише в 2016 році близько 7 мільярдів доларів. Ця сума становить 6,5 % ВВП України - це повністю перекриває увесь військовий та освітній бюджет країни. Загалом, за останні 5 років українці тільки офіційно перерахували понад 40 мільярдів доларів. Із прихованими передачами ця сума сягає 52 мільярди доларів.

Яким чином Рабінович планує перекрити цю величезну суму? Це можна зробити, хіба розпродавши усю землю в країні. Земельний банк якісної орної землі становить близько 30 мільйонів гектарів вартістю в середньому 2 тисячі доларів за гектар. Шляхом нескладних арифметичних підрахунків можна вирахувати, що у разі продажу всієї придатної до сільського господарства землі можна заробити близько 60 мільярдів доларів. Себто, майже стільки, скільки заробічани завозять в Україну за 5 років. Тому Рабінович має визначитися: або гастарбайтери повертаються до України (без реальних робочих місць), або все ж доведеться продавати землю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme