Скіфське золото: Росія вкладає величезні гроші для затягування суду

Росія поміняла компанію, яка представляє інтереси кримських музеїв у справі "скіфського золота" в Нідерландах, і вкладає величезні кошти в затягування суду

Скіфське золото: Росія вкладає величезні…

Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова в ефірі телеканалу "ДОМ", передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Вони найняли зараз одну із найсильніших і найдорожчих (компаній, – ред.) у Голландії, яка захищала інтереси "Газпрому". Тому, звичайно ж, не шкодуючи коштів, ресурсів, уваги, вони намагатимуться розтягувати цей кейс надовго", – сказала Джапарова.

Вона наголосила, що українська позиція в цій суперечці, з точки зору права, є дуже сильною.

"Шанси України сильні, тому що ті конвенції і та законодавча база, на яку спирається український захист, говорять про те, що скіфське золото – артефакти кількох музеїв, спочатку йшлося про п'ять музеїв. Один музей історії та чотири кримських музеї. Це майно України, а не кримських музеїв, які фактично є частиною, і були частиною України. Це майно держави Україна", – зазначила Джапарова.

Нагадаємо, у липні Апеляційний суд Амстердама вкотре переніс дату винесення рішення у справі про скіфське золото – цього разу через відгук одного із суддів.

25 вересня 2019 року стало відомо, що клопотання української сторони про відвід судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу щодо "скіфського золота", передано на розгляд суду в Гаазі

16 липня апеляційний суд Амстердаму виніс попереднє рішення у справі про "скіфське золото", постановивши, що потребує додаткової інформації від сторін.

13 вересня Україна подала клопотання про відвід головуючого судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу щодо "скіфського золота".

Довідка: Колекцію "скіфського золота" вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія. Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію. Україна вимагала від музею повернути експонати.

Відмову повернути колекцію Національному музею історії України нідерландська сторона мотивувала побоюванням про можливі претензії з боку кримських музеїв. Україна ж наполягала, що поки Крим окупований Росією, експонати не можна повертати на півострів, а треба передати безпосередньо державі Україна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme