Скандальний закон про медіа: Буде два види регулювання ЗМІ

Законопроєкт №2693 "Про медіа" визначає два типи регулювання засобів масової інформації

Про це заявив голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час громадського обговорення законопроєкту, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Зокрема, один з типів – обов'язкове ліцензування.

"Законом передбачається два типи регулювання. Це обов'язкове ліцензування, яке стосується аудіовізуальних медіа в тому випадку, якщо йдеться про обмежений радіочастотний ресурс. В усіх інших випадках передбачена реєстрація, яка стосується онлайн-медіа, яка стосується цифрових платформ тощо", – заявив Ткаченко.

Він запевнив, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не зможе просто так позбавити ліцензії якесь ЗМІ.

"Законом ми визначаємо статус Національної ради і повноваження її значно розширюємо. Тепер Нацрада зможе регулювати не тільки телебачення та радіо, але й інші медіа. Вона не зможе просто так когось позбавити ліцензії. На це передбачена чітка процедура", – сказав нардеп.

Парламентар додав, що зараз медіасфера регулюється п'ятьма чи шістьма законами, прийнятими переважно в середині 90-х років. На його думку, підходи, які були раніше, зараз уже не актуальні.

"Які суб'єкти регулюватиме цей закон? Це аудіовізуальні медіа, суб'єкти у сфері друкованих медіа, онлайн-медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, платформи спільного доступу до інформації, постачальники електронних комунікаційних послуг", – зазначив Ткаченко.

Нагадаємо, сьогодні стартувало публічне обговорення скандального закону про медіа.

НСЖУ закликає Мінкульт відмовитись від "ганебного" закону "про дезінформацію".

Читайте також: "Чорний список" Мінкульту можуть скасувати: Громадськість виступила проти закону про медіа

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme