Скандальний СБУшник Пісний відмовився від статусу учасника АТО

Заступник начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Василь Пісний відмовився від статусу учасника АТО
Depo.Влада
25 листопада 2015 14:30
ФОТО: depo.ua

Про це пише depo.ua з посиланням на Inforesist.

"Щодо надання мені статусу учасника бойових дій, хочу повідомити наступне. Порядок надання статусу учасника бойових дій учасникам АТО визначений у постанові Кабінету міністрів України від 20.08.2014 р № 413. З 30 липня по 2 серпня 2014 я, виконуючи службовий наказ, перебував у зоні проведення антитерористичної операції. Відповідно до вищевказаного постановою, вище керівництво МВС було зобов'язано в місячний термін після завершення особами виконання завдань подати на розгляд відомчої комісії відповідні документи про виконання мною службового обов'язку в зоні АТО", - заявив він.

Пісний повідомив, що написав офіційну заяву про відмову від статусу учасника бойових дій.

"У той же час хочу заявити, що для мене, генерал-лейтенанта, цей статус є абсолютно не потрібним. Тому я написав офіційну заяву про відмову від цього статусу. Вважаю, що статус учасника бойових дій, насамперед, повинні отримувати бійці, які беруть участь у бойових діях на передовій ", - йдеться в заяві Пісного.

Він також підкреслив, що інцидент з Парасюком "є неприпустимим для клубу розвинених держав цивілізованих демократій, в який ми так прагнемо потрапити".

"Тому хочу вибачитися перед всіма українцями за ту ганьбу, яку їм довелося спостерігати, учасником якого не з власної волі довелося стати і мені. Адже нікому, а тим більше чиновнику, депутату або міліціонеру - недозволено в такій варварський спосіб доводити свою правоту або встановлювати справедливість . Для цього є Конституція України та закони нашої держави ", - підкреслив представник СБУ.

Також він заявив, що нікому "не дозволено приватизувати, монополізувати і спекулювати на Революції гідності", а "заслуга кожного в цих бурхливих подіях - справа власної совісті", "а результати нехай оцінюють нащадки і історія".

Раніше ЗМІ опублікували у мережі довідку департаменту кадрового забезпечення Національної поліції про надання Пісному статусу учасника бойових дій.

У документі йшлося, що "генерал-лейтенант міліції Пісний Василь Михайлович брав безпосередню участь в антитерористичній операції" на території Донецької та Луганської областей з 30 липня по 2 серпня 2014 року.

Нагадаємо, що 19 листопада, під час засіданням антикорупційного комітету у Верховній Раді України, народний депутат Володимир Парасюк завдав ударів, зокрема ногою чинному керівнику Управління з боротьби з корупцією при СБУ Василю Пісному звинувативши його в "кришуванні" контрабанди на Львівщині. Пізніше він вибачився, але тільки "перед суспільством". 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада