Скандальний Окружний суд відмовив ЦПК в оприлюдненні декларацій Демчини

Окружний адміністративний суд Києва визнав законним засекречення декларації першого заступника голови Служби безпеки Павла Демчини
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням сайт суду.

Суд відмовив "Центру протидії корупції", який просив визнати бездіяльність Демчини у неподанні електронних декларацій протягом 2016-2018 років та зобов’язати чиновника подати декларації за 2015-2018 роки.

"Суд ухвалив таке рішення зважаючи на те, що Павло Демчина діяв у межах чинного законодавства, зокрема, відповідно до положень порядку подання декларацій посадовими особами СБУ", – йдеться у повідомленні.

Водночас, у ЦПК стверджують, що Демчина не підпадає під норму закону, яка дозволяє не оприлюднювати декларації окремих чиновників.

"У законі "Про запобігання корупції" написано, що спеціальний порядок обліку декларацій, по-перше, встановлюється виключно НАЗК, а не СБУ і іншими органами, а по-друге він стосується лише, грубо кажучи, секретних співробітників, оперативників… А перший заступник голови СБУ – публічна особа, оскільки є указ про його призначення, і він сам по роду своєї діяльності є публічною особою", – пояснив "Українській правді" юрист ЦПК Олексій Бойко.

Активісти планують оскаржувати рішення суду, однак наразі вони ще не отримали повний текст із аргументацією судді.

Нагадаємо, у березня 2017 року ЦПК звернувся до суду з позовом проти Служби безпеки України, звинувативши спецслужбу в засекреченні декларацій співробітників. Однак суд позов не задовольнив.

Журналісти повідомили, що Демчина, який очолює Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, хоча його дружина Ольга Воловчук мешкає у розкішному заміському маєтку і володіє елітними автівками.

Після цього у СБУ заявили, що Демчина заперечує цю інформацію і сам звернувся до НАБУ з проханням перевірити такі повідомлення.

"Схеми" опублікували розслідування, в якому йшлось, що Демчина, перебуваючи під слідством НАБУ, придбав позашляховик Range Rover Sport вартістю понад 30 тисяч доларів.

НАБУ розслідувало можливе незаконне збагачення і зловживання службовим становищем Павлом Демчиною.

Після того, як Конституційний суд скасував статтю, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, справу проти Демчини закрили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна