Скандальний член місії ОБСЄ, який бажав смерті "укропам", втік з України

Міністерство закордонних справ України у відповідь на запит "Радіо Свобода" повідомило, що порушило перед керівництвом місії ОБСЄ питання про "зухвалу антиукраїнську риторику" члена моніторингової місії ОБСЄ, російського громадянина Миколи Алексеєва, який висловлювався у соцмережах на підтримку російського вторгнення на Донбас. Алексеєв уже покинув Україну

Про це говориться у листі МЗС, передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

"МЗС України було порушено питання щодо зухвалої антиукраїнської риторики М. Алексєєва перед СММ ОБСЄ. Главою місії було вжито відповідних заходів, а М. Алексеєв залишив територію України", – відповіли в зовнішньополітичному відомстві.

Водночас МЗС нагадало, що члени місії ОБСЄ мають дипломатичні картки, відповідно до міжнародних угод України, тому користуються дипломатичним імунітетом.

"Відповідно до пункту 2 статті 5 Меморандуму "Привілеї та імунітети Місії та її персоналу", місія та її члени, які є посадовими особами ОБСЄ, користуються на території України таким самим статусом, правами, привілеями та імунітетами, які надаються урядом дипломатичним представництвам, дипломатичним агентам, акредитованим в Україні, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року... Згідно з пунктом 2 статті 8 Меморандуму "Візи та дипломатичні картки і номерні знаки", Уряд України видає дипломатичні картки для всіх членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ. Дипломатична картка Миколі Алексеєву була видана на підставі офіційного звернення (вербальна нота Місії від 3 травня 2019 року)", – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що 9 серпня ЗМІ оприлюднили матеріал про члена СММ ОБСЄ, громадянина Росії Миколу Алексеєва. Журналісти встановили, що він висловлював у соцмережах антиукраїнські, агресивні погляди, закликав до насильства, підтримував сторону бойовиків на Донбасі. Алексеєв потрапив до бази "Миротворця".

12 серпня у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявили, що "вжили заходів" щодо Алексеєва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook