Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату

Сумнозвісний Печерський суд вкотре продемонстрував свою глибоку толерантність до корупціонерів
Depo.Влада
8 липня 2015 12:15
ФОТО: depo.ua
Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату
Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату

Як і очікувалося, українська судова система зробила все можливе аби схоплені на гарячому прокурори Корнієць та Шапакін змогли повторити "трюк" екс-регіонала Сергія Клюєва та судді Антона Чернушенка, вчасно накивавши п'ятами від кримінального переслідування. Цієї ночі суд ухвалив для скандальних прокурорів запобіжний захід - утримання під вартою при можливості звільнення під заставу за 3 та 3,2 мільйони гривень.

Якою логікою користувався суд, встановлюючи розмір застави, сказати важко. У всіх інших резонансних справах суми застав, нехай і ненабагато, але були вищими. Так, для підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини призначили 5 млн., для покійного Михайла Чечетова - 5 млн., для Олександра Єфремова - 3,6 млн. (правда останньому суму потім зменшили до 60 тисяч).

Говорити, що для зловлених на корупції прокурорів 3 млн. гривень - це копійки, мабуть зайве. Достатньо просто подивитися на результати обшуків в кабінетах цих борців із злочинністю. Так, у Шапакіна вилучили 400 тис. доларів готівкою (а це між іншим трохи менше 9 млн. гривень за нинішнім курсом), у Корнійця і того більше - 65 діамантів, які оцінюють в 3 мільйони доларів. Можна не сумніватися, що у Шапакіна з Корнійцем вистачає, зароблених "чесною прокурорською працею" заощаджень, які значно перевищують вилучене з кабінетів. Співпадіння це чи ні, але сума хабаря, який, за даними слідства вимагали прокурори, складає 3 млн. 150 тис. гривень, тобто майже стільки ж, скільки тепер треба віддати за звільнення.

Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату - фото 1

Зрозуміло, що три мільйони національною валютою, є не просто сумою, яку легко можуть зібрати підозрювані, вони цілком можуть безповоротно пожертвувати такими коштами заради свободи, що і зроблять в найближчий час.

Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату - фото 2

Звісно, "винуватець банкету" заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе уже висловив обурення Печерським судом, зазначивши, що прокуратура вимагала 20 млн. застави. "Суд ухвалив абсолютно необґрунтоване і позбавлене всякої логіки рішення - щодо всіх затриманих була встановлена сума застави в розмірі 3 мільйони гривень, що, безперечно, мізерно мало для людей такого рівня!" - заявив грузинський прокурор, але махання кулаками після бійки зазвичай уже не допомагає.

Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату - фото 1

Здається, далі все під за стандартним сценарієм, який уже відпрацювали Клюєв та Чорнушенко, - підозрювані дивним чином зникнуть і з часом будуть оголошені в розшук, можливо навіть міжнародний. Інше питання, що під боком у нас є чудова країна, де радо приймають наших втікачів, а особливо високопосадовців. Напевне і Корнієць і Шапакін уже подумки готуються до нового життя у новій країні.

Звичайно, залишається шанс, що наші правоохоронці просто не дадуть скандальним прокурорам можливості втекти, для чого мають усі належні ресурси. Але чомусь у цей оптимістичний сценарій не дуже віриться, хоча дуже хочеться помилятися.