Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату

Сумнозвісний Печерський суд вкотре продемонстрував свою глибоку толерантність до корупціонерів
Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату
Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату

Як і очікувалося, українська судова система зробила все можливе аби схоплені на гарячому прокурори Корнієць та Шапакін змогли повторити "трюк" екс-регіонала Сергія Клюєва та судді Антона Чернушенка, вчасно накивавши п'ятами від кримінального переслідування. Цієї ночі суд ухвалив для скандальних прокурорів запобіжний захід - утримання під вартою при можливості звільнення під заставу за 3 та 3,2 мільйони гривень.

Якою логікою користувався суд, встановлюючи розмір застави, сказати важко. У всіх інших резонансних справах суми застав, нехай і ненабагато, але були вищими. Так, для підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини призначили 5 млн., для покійного Михайла Чечетова - 5 млн., для Олександра Єфремова - 3,6 млн. (правда останньому суму потім зменшили до 60 тисяч).

Говорити, що для зловлених на корупції прокурорів 3 млн. гривень - це копійки, мабуть зайве. Достатньо просто подивитися на результати обшуків в кабінетах цих борців із злочинністю. Так, у Шапакіна вилучили 400 тис. доларів готівкою (а це між іншим трохи менше 9 млн. гривень за нинішнім курсом), у Корнійця і того більше - 65 діамантів, які оцінюють в 3 мільйони доларів. Можна не сумніватися, що у Шапакіна з Корнійцем вистачає, зароблених "чесною прокурорською працею" заощаджень, які значно перевищують вилучене з кабінетів. Співпадіння це чи ні, але сума хабаря, який, за даними слідства вимагали прокурори, складає 3 млн. 150 тис. гривень, тобто майже стільки ж, скільки тепер треба віддати за звільнення.

Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату - фото 1

Зрозуміло, що три мільйони національною валютою, є не просто сумою, яку легко можуть зібрати підозрювані, вони цілком можуть безповоротно пожертвувати такими коштами заради свободи, що і зроблять в найближчий час.

Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату - фото 2

Звісно, "винуватець банкету" заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе уже висловив обурення Печерським судом, зазначивши, що прокуратура вимагала 20 млн. застави. "Суд ухвалив абсолютно необґрунтоване і позбавлене всякої логіки рішення - щодо всіх затриманих була встановлена сума застави в розмірі 3 мільйони гривень, що, безперечно, мізерно мало для людей такого рівня!" - заявив грузинський прокурор, але махання кулаками після бійки зазвичай уже не допомагає.

Скандальні прокурори Корнієць та Шапакін скоро гулятимуть по Арбату - фото 1

Здається, далі все під за стандартним сценарієм, який уже відпрацювали Клюєв та Чорнушенко, - підозрювані дивним чином зникнуть і з часом будуть оголошені в розшук, можливо навіть міжнародний. Інше питання, що під боком у нас є чудова країна, де радо приймають наших втікачів, а особливо високопосадовців. Напевне і Корнієць і Шапакін уже подумки готуються до нового життя у новій країні.

Звичайно, залишається шанс, що наші правоохоронці просто не дадуть скандальним прокурорам можливості втекти, для чого мають усі належні ресурси. Але чомусь у цей оптимістичний сценарій не дуже віриться, хоча дуже хочеться помилятися.