ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скандал з угорськими паспортами: Клімкін анонсував переговори з Сіярто у Нью-Йорку

Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевняє, що в Україні ніхто не переслідує громадян, які мають угорське походження 

Depo.Влада
21 вересня 2018 12:13
ФОТО: depo.ua
Скандал з угорськими паспортами: Клімкін анонсував переговори з Сіярто у Нью-Йорку
Фото: УНІАН

Про це він заявив сьогодні на брифінгу, коментуючи скандал з видачею угорських паспортів на Закарпатті, інформує Depo.ua.

За словами міністра, жодної загальної європейської практики стосовно видачі паспортів немає.

"Ми, як суверенна країна, самі визначаємо логіку цього питання. Я хочу наголосити, що ми не переслідуємо тих українців, які мають угорське походження і які отримали угорські паспорти", - заявив Клімкін. При цьому він зазначив, що українським законодавством не передбачається покарання за отримання іноземного паспорту.

"Проблема не тільки в роздачі громадянства і чому це відео викликало обурення і політичне, і емоційне в українському суспільстві? Питання і в тому, що угорські консули, а вони є офіційними особами, вони мають дотримуватися Віденську конвенсію. На нашій території вони роблять те, що не дозволено з нашого боку, але більше вони інструктують, так би мовити, яким чином вводити в оману українське законодавство, показувати на одному кордоні один паспорт, на іншому - інший. Це є абсолютно неприйнятним", - заявив очільник МЗС.

Том він повідомив про намір обговорити це питання з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійяртом у Нью-Йорку.

"Ми будемо говорити навіть не про цього консула - він виконує вказівки з Будапешту, а про те, що ми будемо робити далі, про те, яким чином ми маємо спільно працювати з угорською громадою", - резюмував міністр.

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке демонструє, як у консульстві Угорщини у Берегові видають громадянам України паспорти громадянина Угорщини. Новоспеченим "угорцям" дають келих шампанського, вони також вголос промовляють присягу щодо вірності Угорщині.

У МЗС України пообіцяли вислати угорського консула із Закарпаття.