Скандал із закупівлями вакцин: Від Шмигаля вимагають розсекретити вартість препарату CoviShield

Народний депутат від фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко вимагає від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля повідомити, за яку ціну Україна придбала індійську вакцину CoviShield, вартість якої Міністерство охорони здоров'я засекретило

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Скандал із закупівлями вакцин: Від Шмига…
Фото: КМДА

Про це він повідомив у Telegram, пише Depo.ua.

За словами Гончаренка, він направив Шмигалю депутатський запит з проханням відповісти, чи допустимо засекречення інформації щодо виробників, постачальників та цін на вакцини від коронавірусу, а також яка вартість однієї дози індійського препарату CoviShield, який надійшов в Україну 23 лютого.

"Вважаю, що українці повинні мати доступ до такої чутливої та суспільно важливої інформації. Тому дуже чекаю на оперативну відповідь від прем’єра", – наголосив він.

Скріншот

Скріншот з Telegram

Що відомо про скандал із засекреченням МОЗ інформації про закупівлю COVID-вакцин

Днями у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що підписали угоду з британською компанією Crown Agents, яка уповноважена здійснювати закупівлю вакцин від коронавірусу в Україні, про нерозголошення інформації щодо вартості та умов придбання препаратів від COVID-19.

У МОЗ зазначили, що такі вимоги висунули виробники вакцин, а їх недотримання може спричинити штрафні санкції й загрожує розірванням контракту. Там також зауважили, що відповідна умова прописана в наказі МОЗ від 19 лютого, яким було розподілено кількість вакцин регіонами.

Відомо, що після того, як до України надійшла перша партія вакцин від коронавірусу (500 тисяч доз) індійського виробника CoviShield, голова Crown Agents в Україні Тетяна Коротченко на спільному брифінгу з головним санітарним лікарем Віктором Ляшком заявила, що її компанія не може озвучувати вартість вакцин.

"Crown Agents працює з урядом України останні 5 років і ми зробили все можливе, щоб Україна отримала найкращу ціну за цю вакцину. Ми перебуваємо під договором про нерозголошення, тому я не можу озвучувати ціни. Це є частиною наших переговорів з постачальником. Але я можу підкреслити, що вона відповідає задекларованій розробником ціні", – повідомила Коротченко.

Своєю чергою Віктор Ляшко також відмовився називати ціну: "Щодо кількості коштів, витрачених на цю закупівлю, то є закупник, який уже озвучував це питання".

Тому нині не відомо, у скільки державному бюджету обійшовся індійський препарат.

Як коментують скандал у владі

Під час прес-конференції "Рік роботи уряду" 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що виробники вакцин дуже ретельно підходять до комерційної таємниці і забороняють надавати будь-яку інформацію щодо ціни та складу препаратів, щоб конкуренти не могли скористатися цими даними.

Президент Володимир Зеленський не коментував таке рішення МОЗ, а глава відомства Максим Степанов, як і Шмигаль, заявляв, що це світова практика і всі країни погодилися на такі умови.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцину проти коронавірусу отримують медичні працівники, які щодня контактують з хворими. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Однак українці масово відмовляються вакцинуватись, побоюючись негативних наслідків від вакцини індійського виробництва. Щоб змінити ситуацію, представники влади вирішили власним прикладом показати безпечність вакцини CoviShield.

1 березня від коронавірусу вакцинувався міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 2 березня вакцинували президента Володимира Зеленського і заступника міністра охорони здоров'я – головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme