Ситуація з правами людини в Криму погіршилася, – ООН

Виконавча рада ЮНЕСКО схвалила уже дванадцяте рішення стосовно моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Росією Криму, яке констатувало погіршення ситуації з правами людини на окупованому півострові

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України.

Зазначається, що ухвалені рішення складають міжнародно-правову основу для здійснення ЮНЕСКО прямого моніторингу у сферах її компетенції на території тимчасово окупованого Криму.

"Представлена на розгляд Виконради доповідь генеральної директорки ЮНЕСКО містить інформацію щодо ситуації на півострові, надані Україною, інституційними партнерами ЮНЕСКО в межах їхньої компетенції, зокрема управлінням верховного комісара ООН з прав людини, представником з питань свободи ЗМІ ОБСЄ та іншими. Відповідно до висновків, що містяться у доповіді, дані, зібрані Україною та міжнародними організаціями, свідчать про подальше погіршення ситуації із правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі", – йдеться у повідомленні.

Найбільш вразливими групами, які страждають від порушень прав людини (у тому числі тих, що входять до сфери компетенції ЮНЕСКО), як зазначається у повідомленні, є кримські татари та українці, що піддаються значному тиску з боку окупаційної влади.

"У висновках також наголошується, що дії окупаційної влади суттєво загрожують свободі поглядів, совісті та релігії, праву на мирні зібрання та об'єднання, свободі ЗМІ та доступу до інформації, мовним і культурним правам", – додали у МЗС.

У документі також вказується на нанесення окупаційною владою шкоди культурним цінностям, що належать Україні і знаходяться на окупованій території, а також на зниження рівня охорони природної спадщини через незаконні рішення про зміну статусу природних заповідників.

Відповідно до ухваленого рішення, генеральна директорка ЮНЕСКО представить наступну доповідь про ситуацію у тимчасово окупованому Криму на 212-й сесії Виконавчої ради за результатами повноцінного комплексного моніторингу.

"Схвалення цього рішення в черговий раз підтверджує міцну позицію міжнародного співтовариства на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави і є важливим інструментом протидії агресивній політиці Росії та елементом консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму", - зазначила перша заступниця міністра Еміне Джапарова.

Нагадаємо, 14 січня Європейський суд із прав людини оголосив рішення Великої палати у справі України проти Росії щодо Криму. Цим рішенням ЄСПЛ визнав прийнятною справу "Україна проти Росії" (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.

Довідка: станом на січень 2021 року, ЮНЕСКО здійснила низку місій до України для моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму у сферах науки і інформації та розпочала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має стати моніторинг у сфері культури і культурної спадщини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"