НАБУ знайшло порушення у "квартирній позиці" Лещенка

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що нардеп від БПП Сергій Лещенко вчинив адмінопорушення, взявши позику в Олени Притули
Depo.Влада
19 вересня 2016 12:43
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на брифінгу в Києві, передає depo.ua.

"Є низка порушень, що підпадають під визначення адміністративних із ознаками корупції. Договір Лещенка із Притулою є безвідсотковим і укладеним на 10 років. Враховуючи, що на українському кредитному ринку нема реальних можливостей безвідсоткових кредитів, а найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ 15%, існують ознаки отримання Лещенком позики, що не є загальнодоступною. Орієнтовна сума вигоди складає 188 тис у 2016 році і 564 тисяч у кожному наступному році", - сказав Ситник.

За його словами, нардеп неправильно заповнив декларацію про доходи.

"В декларації про майно Лещенко вказував свої місце проживання на вулиці Турівській 18/20, жодного члена родини, які б проживали за цією адресою, Лещенко не вказав. При цьому він вказував депозитні рахунки, якими оперувала його мати, що теж прописана за цією адресою. Таким чином, Лещенко мав включити свою матір в декларацію і декларувати депозити, що були зараховані на її ім’я, тим більше Лещенко визнає, що це були його кошти. Це порушення статті 172 КУПАП – про вимоги фінансового контролю", - додав глава НАБУ, зазначивши, що до адмінвідповідальності Лещенка відомство притягнути не може.

"НАБУ не має компетенції притягувати до адмінвідповідальності – це сфера Нацполіції та НАЗК, матеріали будуть передані саме у ці відомства, які й ухвалять рішення про наявність чи відсутність складу адмінпорушення". - підсумував голова НАБУ.

Нагадаємо, 6 вересня блогер Андрій Дзиндзя поширив інформацію, що нардеп Сергій Лещенко, відомий своєю боротьбою з корупцією, купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн.

Сам Лещенко пояснив, що половину грошей він позичив у засновника "Української правди" Олени Притули. Крім того, гроші на купівлю квартири дала його дівчина Анастасія Топольська.

7 вересня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький доручив Національному антикорупційному бюро України перевірити інформацію щодо законності придбання Лещенком цієї квартири

 

 

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада