Ситник заявив, що ГПУ проводить обшук через "цукрового прокурора"

Обшуки в Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) проходять за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у справі заступника прокурора Київської області Олександра Колесника
Depo.Влада
5 серпня 2016 15:48
ФОТО: depo.ua

Про це розповів глава НАБУ Артем Ситник, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" (заступника прокурора Київської області Олександра Колесника, його підозрюють у махінаціях з цукром на суму в 300 млн гривень, - ред.). Це виробництво ГПУ почало у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку. Це виробництво спочатку незаконно зареєстровано, тому що ми самі не знімаємо інформацію, ми це робимо через СБУ", - заявив він.

За його словами, представники ГПУ на чолі з керівником так званого департаменту Грановського (так неофіційно називають департамент у справах держслужби і власності ГПУ, - ред.) Володимиром Гуцуляком прийшли в НАБУ з обшуком на підставі рішення Печерського суду.

"Рішення суду було абсолютно неконкретним і невмотивованим. Це виробництво я пов'язую виключно з тим, щоб не допустити позитивного голосування в Раді за цей законопроект (який дозволяє НАБУ самостійно прослуховувати чиновників, - ред.)", - зазначив глава НАБУ.

Ситник також заявив, що НАБУ передав співробітникам ГПУ документи, які вказують, що ті обставини, на які вони посилаються, не відповідають дійсності.

"Ми з їх керівником попили кави, і він особисто отримав цю довідку. Я вже неодноразово заявляв про те, що такі штучні виробництва будуть постійно супроводжувати нашу роботу, і ми сприймаємо це як опір нашій роботі. Але це ще один аргумент на користь того, що нам потрібно надати можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку, - сказав він. - Ми очікуємо подальшого опору нашій роботі, але ми до нього готові. Нас це не зупинить. Ми і САП будемо продовжувати слідство у справі цукрового прокурора".

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України провела обшуки в будівлі Національного антикорупційного бюро на підставі ухвали суду. У бюро раніше стверджували, що слідчі не вилучили жодних документів, а в ГПУ запевняли, що "провели виїмку документів"

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада