Ситник: Справу проти мене не можна читати без сміху

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник нарікає, що чинний Кримінальний процесуальний кодекс дає можливість нардепам зловживати своїм правом на звернення

Про це він заявив під час прес-конференції, передає depo.ua.

"Знаєте, я неодноразово казав, що коли ми будемо працювати, виникнуть кримінальні провадження відносно нас... Чесно кажучи, фабулу без сміху не можна читати", – сказав Ситник.

За його словами, причиною порушення кримінальної справи є чинний Кримінальний процесуальний кодекс, який дає можливість нардепам зловживати своїм правом на звернення.

Водночас очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький з цього приводу зауважив, що свого часу неодноразово порушували кримінальні справи і стосовно колишнього спецпрокурора Перу, а нині очільника Transparency International Хосе Угаса, який став відомим тим, що посадив до в'язниці президента країни.

"Коли він приїздив до Києва, я був у нього на лекції. На наше запитання, як у вас відбувалася боротьба з корупцією, він так і сказав, що проти нас було заведено низку кримінальних справ. Чи Європа, чи Південна Америка – методи боротьби з корупціонерами нічого нового не дають", – резюмував Холодницький.

Нагадаємо, що Печерський райсуд Києва 24 червня задовольнив скаргу нардепа Ігоря Луценка і зобов'язав Генпрокуратуру відкрити кримінальне провадження відносно директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Луценко вважає, що в діях Ситника є ознаки кримінального злочину, оскільки він, відповідно до положення про Раду громадського контролю НАБУ, був зобов'язаний достроково припинити повноваження очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який не вказав у своїй декларації земельну ділянку площею 5 соток.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада