Ситник не захотів відповідати на питання про справу Коломойського і свою землю в окупованому Криму

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник провів пресконференцію за підсумками роботи в першому півріччі 2020 року, однак не спромігся дати конкретних відповідей на гострі питання, які йому ставили журналісти

Ситник не захотів відповідати на питання…

Про це передає Depo.ua із посиланням на "ДС".

Так, Ситник відмовився розповідати про просування справи "ПриватБанку" і олігарха Ігоря Коломойського, пославшись на якийсь секретний меморандум з ФБР. У директора НАБУ поцікавилися, чи надходили з боку США будь-які запити, що стосуються Коломойського.

"Єдине, що я можу сказати, це те, що у нас вже давно підписаний меморандум про співпрацю з ФБР. Дуже окремі люди, громадські організації, хотіли його почитати навіть був позов до Окружного адміністративного суду Києва. Але рішення не набрало чинності й тому ми цей меморандум не показували. Співпраця є. Вона досить тривала. Але у мене немає повноважень на розкриття цієї інформації. Все це відбувається за згодою двох сторін-учасниць меморандуму. Тому на сьогодні це єдине, що я можу сказати", — відповів на це Ситник.

Однак журналісти на цьому не зупинилися, нагадавши, що Коломойський є фігурантом декількох справ, а не тільки того, що розслідується в США. При цьому було поставлено питання, коли ж чекати будь-яких рішень НАБУ.

"Ви знаєте, який це був великий банк, які там були транзакції. Певні події відбувалися на території Сполучених Штатів. Тема "ПриватБанку" залишається в телеефірах і ми розуміємо, як від нас чекають відповідей і не тільки суспільство. Тому ми працюємо. До жаль, не всі питання залежать від нас, тому що експертизи треба проводити, а у нас немає експертної установи й ми залежимо від інших органів. І друге, напевно, головне, що справи пов'язані з виконанням міжнародних правових доручень", — сказав Ситник.

Також на пресконференції Ситнику було поставлено питання про опубліковані в ЗМІ документах, які свідчать, ділянку землі в окупованому Севастополі, належить дружині Ситника, був оформлений за російським законодавством, що заборонено законодавством України, і згодом проданий.

"З приводу наявності в моїх діях складу злочину, багато років його намагалися знайти. Але не знайшли. І не знайдуть. Що стосується того протоколу — Європейський суд відкрив провадження і прийняв мою заяву до розгляду", — сказав на це Ситник, додавши, що про нього нібито було багато" замовних публікацій "високого рівня.

На інші гострі питання Ситник також уникав відповіді. Так, його двічі запитували про те, чи працюють в НАБУ його куми, проте директор організації так і не сказав прямо ні "так", ні "ні", постійно наголошуючи на тому, що він не мав відношення до конкурсних комісій.

Нагадаємо, на сайті президента з'явилася петиція про звільнення корупціонера Ситника з посади директора НАБУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme