Ситник не впевнаний, що депутати знімуть недоторканість з Чауса

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що у нього немає впевненості в тому, що парламент зніме недоторканість з судді Миколи Чауса
Depo.Влада
18 серпня 2016 10:11
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посиланням на "РБК- Україна".

"Треба розуміти, що всі судді думають, що їх "веде" НАБУ. Всі. Ми проаналізували ситуацію, і виявилося, що у Чауса не було розуміння, з якого саме епізоду працює НАБУ. Просто було розуміння, що десь хтось кимось займається",- сказав Ситник.

На запитання, де зараз знаходиться скандальний суддя, Ситник відповів, що "періодично ми його фіксуємо - він то з'являється, то зникає з нашого поля зору. Ми намагаємося контролювати його, але якщо він добереться до кордону і вирішить її перейти, то ми нічого не зможемо зробити. Закордонний паспорт його у нас, але це ні про що не говорить"

Також він додав, що немає впевнаності, що парламент зніме недоторканість з судді Миколи Чауса.

"У мене немає впевненості в тому, що він до цього часу не перетне кордон. У мене немає впевненості в тому, що парламент прийме позитивне рішення. З іншого боку, у його справі настільки незаперечна доказова база, що там і нема чого думати. Якщо він до голосування перетне кордон, то тим самим підтвердить свою винність, а, значить, Рада підтримає зняття недоторканності. Якщо ж він буде співпрацювати, то, можливо, парламент в цьому і відмовить. Тобто, все залежить від поведінки самого Чауса",- додав Ситник. 

Нагадаємо, що 9 серпня детективи НАБУ затримали суддю Дніпровського районного суду міста Києва за отримання хабара в розмірі 150 тис. дол у банці. Згодом стало відомо, що ним виявився знаменитий суддя Микола Чаус, який наприкінці 2014 року розглядав справу лідера УКРОПу Геннадія Корбана. Однак суддя скористався недоторканністю, яку може зняти лише Верховна Рада, і втік.

11 серпня Чаус не з'явився на допит до НАБУ

Верховна Рада може розглянути позбавлення недоторканності судді Миколи Чауса 6 вересня, під час відкриття нової сесії.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада