Ситник хоче повернути як не самого Онищенка, то хоча б його майно

Навіть у разі неекстрадиції нардепа Олександра Онищенка в Україну, його арештовані кошти і майно можна повернути державі

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає depo.ua.

"Що стосується справи Онищенка, ми зараз закінчуємо значний обсяг матеріалів, які потрібно перекласти, щоб виставити картки в Інтерполі. Переклад закінчується. Офіційно подамо в Інтерпол. Так, практично немає випадків, коли з Британії не віддавали. Але, оскільки НАБУ – новий орган, внесок в який зробила Британія – є сподівання змінити цю практику. Крім того, По у цій справі багато рухомого і нерухомого майна арештовано. Тому, якщо припустити, що не закінчиться нічим повернення його, є можливість повернути в бюджет ці кошти"", - зазначив директор НАБУ.

Нагадаємо, 9 серпня Солом'янський райсуд Києва дозволив затримання і арешт Онищенка. 11 серпня українське бюро Інтерполу отримало матеріали для оголошення в міжнародний розшук депутата Онищенка і планує передати їх в Інтерпол.

5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.    

Сам Онищенко вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Більше новин політики читайте на Depo.Влада