Ситник хоче повернути як не самого Онищенка, то хоча б його майно

Навіть у разі неекстрадиції нардепа Олександра Онищенка в Україну, його арештовані кошти і майно можна повернути державі
Depo.Влада
15 серпня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає depo.ua.

"Що стосується справи Онищенка, ми зараз закінчуємо значний обсяг матеріалів, які потрібно перекласти, щоб виставити картки в Інтерполі. Переклад закінчується. Офіційно подамо в Інтерпол. Так, практично немає випадків, коли з Британії не віддавали. Але, оскільки НАБУ – новий орган, внесок в який зробила Британія – є сподівання змінити цю практику. Крім того, По у цій справі багато рухомого і нерухомого майна арештовано. Тому, якщо припустити, що не закінчиться нічим повернення його, є можливість повернути в бюджет ці кошти"", - зазначив директор НАБУ.

Нагадаємо, 9 серпня Солом'янський райсуд Києва дозволив затримання і арешт Онищенка. 11 серпня українське бюро Інтерполу отримало матеріали для оголошення в міжнародний розшук депутата Онищенка і планує передати їх в Інтерпол.

5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.    

Сам Онищенко вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Більше новин політики читайте на Depo.Влада