Ситник детально розповів, як НАБУ розслідувало справу проти прокурора Кулика

Директор НАБУ Артем Ситник розповів про перебіг справи військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, відкинувши намагання захисту підвести справу під політичне переслідування

Про це він заявив на брифінгу, детально розповівши про слідчі дії, які проводило НАБУ у рамках розслідування, передає depo.ua.

"25 грудня 2015 року на підставі звернення народного депутата Купрія та численних публікацій журналістських розслідувань детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактами незаконного збагачення … щодо Кулика. Слідчі дії проводились у Києві та Харкові.

23 травня, коли детективи НАБУ вважали, що кількість доказів є достатньою для оголошення підозри кулику, за листом директора НАБУ письмова підозра була направлена антикорупційному прокурору Холодницькому для її погодження.

27 травня генпрокурор України вніс поставу про зміну групи прокурорів у кримінальному провадженні від 31.01.2013 року за фактом злочинного угрупування Януковича. До складу групи, окрім 12 прокурорів, був включений і військовий прокурор Кулик.

Тому ще раз наголошу, що питання про оголошення підозри було вирішено за 4 дні до включення його у групу. І зараз закиди, що дана підозра пред'являється у зв'язку з тим, що хтось там якусь справу розслідує, не відповідає дійсності. Навпаки, після отримання інформації, що складено повідомлення про підозру було ухвалено таке рішення", - розповів Ситник.

"У період з 3 по 21 червня детективи спрямовують повістки про виклик Кулика на допити. На жоден з допитів він не з'являється. Про причини неявки особисто не повідомляє. Натомість приходять листи від керівників прокуратури, що він задіяний у якихось невідкладних слідчих діях", - продовжує глава НАБУ.

"29 червня детективи НАБУ провели обшук за місцем проживання Кулика і одразу після завершення обшуку йому було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. 4 липня 2014 року за рішенням слідчого судді відносно нього обрано запобіжний захід. І 13 липня було рішення колегії суддів апеляційного суду Києва, яким було скасовано його відсторонення від посади", - розповів Ситник.

"Паралельно з цими процесами здійснюються активні спроби створити образ героя, який ми намагаємося спаплюжити, захищаючи Курченка", - наголосив глава НАБУ.

Нагадаємо, детективи НАБУ розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-2 КК України "Незаконне збагачення" – за фактом отримання прокурором сил АТО генеральної прокуратури України Куликом у власність активів у значному розмірі, законність набуття яких не підтверджена доказами.

З’ясувалося, що протягом 2011 - 2016 років Кулик отримав у власність ряд цінних об'єктів нерухомого майна та автомобілів, вартість яких значно перевищувала його офіційний дохід. Право власності оформлене в основному на близьких осіб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme