Ситник – Авакову: Спочатку купуйте браслети, а потім рюкзаки

Міністерству внутрішніх справ слід було спершу купувати електронні браслети, а вже потім поповнювати запаси рюкзаків

Ситник – Авакову: Спочатку купуйте брасл…

Про це під час звіту в антикорупційному комітеті Верховної Ради заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, коментуючи так звану "рюкзачну справу", у якій проходить син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков, якому не вистачало електронного браслета, передає Depo.ua.

"У нас зараз проблема у справі, щоб знайти електронний браслет. Рюкзаки у нас є, а браслетів немає Треба було б мабуть браслети закупити тоді, а не рюкзаки", - констатував Ситник.

Нагадаємо, що 31 жовтня в Харкові детективи НАБУ затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова у так званій "рюкзачній справі" за підозрою у причетності до махінацій із закупкою рюказків для Нацгвардії.

Того ж дня НАБУ повідомило про підозру синові Авакова та екс-заступнику міністра МВС Сергію Чеботарю.

Прокуратура вимагала застави за Авакова-молодшого 5 млн грн.

Водночас міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не фігурує у справі навіть як свідок.

1 листопада Солом'янський райсуд Києва відпустив Олександра Авакова під особисте зобов'язання з необхідністю носіння електронного браслета і прибути в правоохоронні органи при першій необхідності. Він обрав запобіжний захід й екс-заступнику глави МВС Сергію Чеботарю також у вигляді особистого зобов'язання. На тих же умовах суд відпустив і третього фігуранта "справи рюкзаків" - керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина.

Довідка: У лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП "Плигачов" на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року журналіст Роман Бочкала оприлюднив розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову. Проте сам Аваков заявив, що не причетний до закупівлі рюкзаків.

У липні 2015 року ГПУ відкрила кримінальне провадження за цим фактом, а у квітні 2016 року передала справу Національному антикорупційному бюро.

29 серпня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав законними дії посадових осіб МВС при закупівлі в лютому 2015 року так званих "рюкзаків Авакова" і відмовив позивачеві у скасуванні результатів відповідних конкурсних торгів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme