Сироїд знову лякає "зрадою": Рада може призначити вибори в окупованому Донбасі

Заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд остерігається проведення 25 жовтня місцевих виборів на непідконтрольною України території Донбасу за окремим законом про вибори
Depo.Влада
4 серпня 2015 11:40
ФОТО: depo.ua

"Я можу припустити, що вибори будуть проходити відповідно до окремого закону, тобто не за законом про місцеві вибори, який був прийнятий. Буде запропоновано окремий законопроект про проведення виборів на цих окупованих територіях", - заявила вона журналістам у вівторок у Києві, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За словами віце-спікера, в такому законопроекті будуть прописані модальності, хто забезпечуватиме проведення виборів на непідконтрольній території, хто рахуватиме голоси і спостерігати за процесом волевиявлення.

"Я також знаю, що здійснювався тиск на Офіс демократичних інституцій прав людини ОБСЄ щодо того, щоб вони погодилися на моніторинг цього виборчого процесу саме на окупованих територіях. Я не знаю, яке було прийнято остаточне рішення в Офісі демократичних інститутів", - розповіла Сироід.

Вона спрогнозувала: "Все поступово рухається до цього положення, яке для нас є дуже небезпечним. Бойовики, які ще вчора в нас стріляли, завтра стануть органами місцевого самоврядування".

Читайте також Як Сироїд зловила Порошенка і Нуланд на згвалтуванні Конституції

Разом з тим віце-спікер зазначила, що на минулому тижні нормандська група заявила про необхідність проведення місцевих виборів одночасно на всій території України 25 жовтня.

"І ця загроза набуває реальних обрисів", - додала вона.

Крім того, заступник голови Верховної Ради пояснила послідовність дій у цьому питанні.

За словами Сироїд, якщо зміни до Конституції України щодо децентралізації влади будуть внесені, наступним кроком буде амністія для бойовиків на Донбасі.

Віце-спікер нагадала, що відповідний закон про амністію був прийнятий 16 вересня 2014 і поки не підписаний головою парламенту.