Сироїд пояснила, чому українців дражнять законом про "Донбаське царство"

Внесення до Верховної Ради законопроекту "Про особливості управління окремими територіями Донецької і Луганської областей" (№4297) було ініційоване для перевірки реакції суспільства на перспективу створення так званого "Донбаського царства"
Depo.Влада
30 березня 2016 23:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Гадаю, цей законопроект для того (був зареєстрований, - ред.), щоб перевірити реакцію людей, як ми будемо реагувати на перспективу прийняття такого закону", - зазначила вона.

За словами Сироїд, суспільство має розуміти, що під таким документом йому пропонують створити так зване "Донбаське царство", де буде цар, якому буде підпорядковане все: і місцевий парламент, і виконавча влада, і суди, і міліція, тощо.

Водночас Сироїд переконана, що Верховна Рада не проголосує за цей законопроект. "Потрібно розуміти небезпеку руху в цьому напрямку. Це і зміни до Конституції, і проведення виборів на окупованій території. Така модель – розвал державності України. Це буде утворення, що руйнуватиме нас зсередини. Це категорично не можна допустити", - сказала вона.

При цьому Сироїд зауважила, що напротивагу потрібно прийняти закон про визнання тимчасового окупованої території України. "Це рішення дозволить рухатися в природній спосіб до поступового повернення цих територій", - упевнена вона.

Як повідомлялося, у"Самопомочі" оцінюють законопроект №4297 як пропозицію створення "Донбаської держави" за рахунок державного бюджету України.

Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що Україна мирно поверне окуповані території Луганської і Донецької областей протягом одного року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада