ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Синод Вселенського патріархату вже обговорює українську автокефалію

У Стамбулі проходить щомісячне засідання синоду Константинопольського патріархату, на якому розглядають питання надання автокефалії української церкви

Depo.Влада
10 жовтня 2018 17:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Anadolu.

На другий день в засіданні взяли участь Патріарх Константинопольський Варфоломій I, митрополит Урли Пантелеймон, митрополит Італії і Мальти Геннадій, митрополит Німецький Августин, митрополит Фрігії Ерманос, митрополит Нью-Джерсі Євангел, митрополит Родосу Кірілос, митрополит Кореї Амбрасос, митрополит Сінгапуру Константінос, митрополит Ретімнона Евгеніос, митрополит Австрії Арсеній, митрополит острова Сімі Хризост і митрополит Чикаго Нафанаїл.

Митрополит Австрії повідомив, що учасники засідання обговорюють питання автокефалії української церкви.

"Коли прийде час, ми оголосимо про рішення. Константинопольський патріархат має ексклюзивне право надання автокефалії. Чи не хочемо, щоб виникла проблема між Росією і Україною. Ми виступаємо за мир", - зазначив митрополит.

Довідка: 1 вересня у Стамбулі відбувся Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання Українській православній церкві автокефалії.

На соборі Вселенський Патріарх Варфоломій перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

Пізніше стало відомо, що вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

7 вересня Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

11 вересня в Константинополі визнали неканонічним Онуфрія і право України на Томос.

14 вересня Патріарх Російської православної церкви Кирило зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

За результатами зустрічі Синод РПЦ ухвалив рішення припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях.

17 вересня екзархи Вселенського патріарха Варфоломія привезли в Україну доказ надання автокефалії Українській православній церкві

Більше новин політики читайте на Depo.Влада