Проект Симоненка з Вітренко стане громовідводом для Опоблоку

І разом з тим легальним крилом терористів, щоб піддаватися поміркованим наїздам СБУ і вигідно відтіняти і владу, і Опоблок
Depo.Влада
15 червня 2015 07:00
ФОТО: depo.ua
Проект Симоненка з Вітренко стане громовідводом для Опоблоку
Проект Симоненка з Вітренко стане громовідводом для Опоблоку

Петро Симоненко сьогодні ідеальна жертва «хунти». Він мужньо проводить по 12 годин на допитах в СБУ (щоправда, трапляється це настільки рідко, що про це вже всі і забули та й результатів допитів Симоненка від Наливайченка громадськість поки не побачила), його партію «хунта» по-диктаторськи забороняє (але все ніяк заборонити не може, кляті суди заважають), ну і так далі. І от від безвиході Петро Миколайович вирішив посилитися і дістав з нафталіну Наталю Вітренко і разом з нею створив громадське об'єднання "Ліва опозиція". Гадається створив під місцеві вибори.

Що ж пропонує «Ліва опозиція»?

Вона має намір домагатися припинення бойових дій на сході України, неухильного виконання "мінських домовленостей" і проведення децентралізації країни. Крім того, учасники об'єднання закликають будувати зовнішню політику на основі добросусідських відносин з Росією і Білоруссю і виступають за надання російській мові статусу другої державної.

Що це означає у перекладі на людську мову?

По «неухильному виконанню мінських угод» - сумнівно, що Симоненко з Вітренко поїдуть у Донецьк і будуть переконувати терористів припинити вогонь і обміняти українських полонених. Зате вони будуть волати, що саме «хунта» вбиває людей, руйнує міста Донбаса і тисячами тримає у своїх застінках ні в чому невинних людей, які тільки й хотіли, що «жить по-своєму», «бєспрєдєл» Майдана примусив їх піти в «апалчєнци».

По децентралізації. Навряд чи Симоненко з Вітренко підтримуватимуть децентралізацію від Гройсмана. В них своє бачення децентралізації, яке було висловлено нещодавно у Харкові комуністкою Аллою Александровською на створенні такої собі Громадської ради Слобожанщини. «Наш рада створена для організації широкого громадського обговорення суті конституційної реформи. Вона повинна бути збалансованою і прозорою, враховувати інтереси жителів регіонів нашої країни. У цьому сенсі ми підтримуємо пункти Мінських угод, що стосуються конституційної реформи, оскільки вони передбачають розширення повноважень регіонів. Децентралізація в Україні повинна стати не гаслом, а реальністю",-заявила Александровська. Отже, по суті, Александровська натякає, що Конституція має бути змінена так, як того хочуть ватажки ЛНР та ДНР, а кожен з регіонів України повинен отримати право перетворитися на «народну республіку». От і вся децентралізація.

По добросусідським відносинам з Росією. Тут і гадати не треба довго. «Хунта», яку штовхають США, почала війну з власним народом, який тільки й мріє про воз'єднання з братською Росією. Отже «дайошь децентралізацію з народними республіками», а там і братання з Росією само собою наступить як у ДНР з ЛНР. Ну російська мова статус отримає.

Одним словом маємо увесь набір гасел терористів, тільки що «Ліва опозиція» ще Градами не озброєна.

Хто за цим стоїть?

Симоненко з Вітренко недостатньо самостійні персони, щоб гратися у такі ігри. Думається, що усе вигадав один з головних акціонерів Опоблоку Віктор Медведчук, який має давні тісні стосунки з Симоненко.

Для чого це потрібно Медведчуку?

По-перше, на фоні «Лівої опозиції», яка фактично стає в Україні легальним крилом терористів, Опоблок виглядатиме просто як «державники». А відповідно весь негатив падатиме на Симоненко з Вітренко, а одіозний Опоблок вже не буде таким одіозним. По-друге, «Ліва опозиція» може згуртувати навколо себе «ультраватний» електорат, який потім можна злити Опоблоку. І, по-третє, владі не треба буде втрачати обличчя, бо вона буде показово боротися з страшною «Лівою опозицією», а екс-регіоналів можна буде залишити у відносному спокої. Зрештою, навіть той же син Вітренко спокійно фактично керує Нафтогазом. Одним словом, виходить непоганий громовідвід - зручний і колишній, і нинішній владі.

Читайте також Медведчук "рупором Донбасу" лізе в Конституцію України