Сімейні ферми: Україні пророкують "молочний бум"

За умови підтримки сімейних молочних ферм, через 3-5 років Україна отримає "вибух" економіки на селі

Про це повідомив президент "Української кооперативної федерації" (УКФ) Михайло Корилкевич під час круглого столу "Дорожня карта розвитку та фінансування малого і середнього фермерства", передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"На сьогодні в Україні відкрито 23 сімейні молочні ферми, ще 25 буде відкрито протягом найближчого місяця. Крім того, подано ще близько 400 заявок на відкриття сімейних молочних ферм. У разі, якщо цей проєкт, на підтримку якого потрібно близько 600 млн доларів, буде реалізовано, за 3-5 років Україна отримає "вибух" економіки на селі", – сказав він.

Корилкевич зауважив, що проект розпочався в 2017 році. На сьогодні вже пройдено пілотну фазу.

"І у нас лежить близько 400 заявок на відкриття сімейних молочних ферм. До 2027 року можливо відкрити 5 тисяч сімейних ферм, які здатні збільшити ВВП України на 12 млн грн", – сказав він.

За словами Корилкевича, для реалізації проєкту необхідні інвестиції у розмірі 600 млн доларів.

"Ми шукаємо інвесторів. Для того, щоб забезпечити інфраструктуру 5 тисяч сімейних молочних ферм, потрібно близько 600 млн доларів. Але якщо ці 5 тисяч сімей набудуть підтримку і досвід, це означає, що через 3-5 років у нас буде "вибух" економіки на селі. Це, в свою чергу, дасть можливість зберегти село, зберегти родину, зберегти громаду, і дасть до економіки країни плюс 12 млрд грн", – наголосив він й додав, що, за його підрахунками, інвестиція окупиться протягом 2-4 років.

Адже собівартість виробництва на сімейних молочних фермах приблизно вдвічі нижча, ніж на промислових фермах.

"Такі 5 тисяч сімейних молочних ферм здатні виробляти близько 10% валу молока в країні. Крім того, це є плюс 12 млрд грн до ВВП. Матимемо економічний ефект, коли 1 грн, вкладена в проєкт, дозволяє отримати 7 грн на виході", – сказав Корилкевич.

Він наголосив також, що Україна входить у п’ятірку країн із найнижчою собівартістю виробництва молока, проте постійно зменшує виробництво і переробку.

"Маємо парадоксальну ситуацію. За матеріалами Міжнародної фінансової корпорації Україна має одну з найменших у світі собівартість з виробництва молока – завдяки кліматичним зонам, якості землі, геграфічному положенню. За останні роки країна зменшує виробництво і переробку молока. Для порівняння, у Польщі сімейна молочна ферма – це в середньому 25 корів. Якщо говорити про поголів'я в Україні, то у нас приблизно однакове поголів'я, але кількість молока у Польщі чомусь зростає, а у нас – постійно падає", – розповів фахівець.

На думку експерта, проблема в тому, що фермери на селі не мають доступу до сучасних технологій з виробництва молока.

Нагадаємо, дещо раніше в "Укрлендфармінгу" заявили про плани відродження скотарства в Україні.

Довідка: Проект підтримки сімейних молочних ферм від "Української кооперативної федерації" впроваджується на території чотирьох областей – це Рівненська, Волинська, Хмельницька і Тернопільська області, а в планах – поширити проект на всю Україну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"