Сигнал від Байдена і оплески Європи: Що відбувається на тлі останнього наступу путіна

Бункерний дід вважає, що коли вестиме тривалу війну, Захід утомиться та схилятиме Київ до поступок. Тому паралельно підштовхує два процеси – нагнітання військової ескалації та активізацію розмов про сценарії завершення війни. Обидва однаково небезпечні

Політичний оглядач
Сигнал від Байдена і оплески Європи: Що…
Президент України Володимир Зеленський і президентка Європарламенту Роберта Мецола

Почнемо з найбільш актуальної теми – російського наступу. Про нього говорять так давно, що українці звиклися з думкою про невідворотність чергової спроби окупантів масовано атакувати наші території. Попри оцінки уповноваженими особами можливих напрямків ударів агресора, той продовжує через соцмережі, через різноманітні фейкові повідомлення лякати повторенням масштабного вторгнення річної давнини. Такий сценарій виключають у військовій розвідці та в РНБО. Секретар українського Радбезу Олексій Данілов заявив: окупанти промацують оборону України в частково окупованій Запорізькій області, також не виключений новий наступ на Харківщину, деокуповану минулого року. У свою чергу речник ГУР Міноборони Андрій Юсов зазначив: "Загострення буде, і головна мета — схід та Донбас. Можуть бути загострення і на інших напрямках, але лише з метою відволікання української оборони". А деякі військові експерти вказують, що наступ вже триває, але він не лобовий, як рік тому, а повзучий.  

Додамо: путін хоче прискоритися з трьох причин – до річниці вторгнення він прагне показати підданим якийсь результат, тому поставив своїм генералам завдання до березня вийти на адмінмежі Донецької і Луганської областей; з початком весняного бездоріжжя вести наступальні дії буде дуже складно; найближчими тижнями на фронті має з’явитися техніка, надана партнерами, що створить умови для українського контрнаступу. Втім, де ординці намагатимуться прорвати оборону і коли саме –точно спрогнозувати неможливо. Або взагалі події відбуваються інакше, аніж уявлялося. Київ путін також хотів захопити за три дні, а вже півроку кладе тисячі своїх рабів заради захоплення бодай Бахмута. То ж залишимо прогнози і спробуємо детальніше проаналізувати процеси, які супроводжують очікувану і, на жаль, невідворотну ескалацію.

"У путіна немає жодного шансу - він вже втратив Україну"

Ця заява президента США Джо Байдена пролунала на тлі європейського турне українського президента Володимира Зеленського. Американський лідер вкотре наголосив, що підтримка України з боку Штатів і союзників по НАТО триватиме: "Ми об’єднали НАТО і збудували глобальну коаліцію. Ми вистояли проти агресії путіна. Ми стоїмо з народом України і будемо стояти з українцями стільки, скільки буде потрібно". Таким чином, Байден послав чіткий сигнал європейським партнерам: Америка йтиме до спільної перемоги і не підтримуватиме варіанти несправедливого миру для України. Це дуже важливий момент не лише тому, що в цей час Володимир Зеленський відвідував Лондон, Париж і Брюссель, і дружній голос з Вашингтона був йому потрібен, а й для того, щоб зняти з порядку денного розмови про буцімто якісь таємні переговори з Москвою чи її емісарами про припинення війни за рахунок територіальних поступок України. Про те, що кремлівці шукають посередників, аби просувати наративи про такі переговори, днями заявляв Олексій Данілов. Слова ж Байдена означають наступне: жодною ескалацією, жодним новим наступом путін не змінить позицію колективного Заходу.

Одностайність щодо підтримки боротьби українців з агресором демонстрували під час візиту Зеленського лідери Британії Ріші Сунак, Франції Еммануель Макрон, Німеччини Олаф Шольц, керівники інших країн Євросоюзу та представники європейських політичних інституцій. Перший за час війни візит українського президента в Європу став успішним, що було очікувано. Виступу Зеленського аплодували в Європарламенті, Україні не відмовлялися обіцяти літаки та далекобійну артилерію, це важливі сигнали перед 9-м засіданням у форматі Рамштайн, яке відбудеться 14 лютого. Проте відразу ж у публічному просторі розпочалися дискусії, які калькують історію з німецькими "Леопардами": хто перший надасть винищувачі, які саме і тому подібні вагання. Тобто, з одного боку, ніби й зняте табу на постачання військових літаків, а з іншого – терміни їх прибуття лишаються у туманній перспективі. То ж прогнозований наступ росіян нашим оборонцям доведеться відбивати з наявною зброєю. З нею ж і йти у контрнаступ, якщо такий планується.

Зеки, "чмобіки", фейкові сценарії миру. Як кремль готується до останнього наступу     

Країна-терористка погрожує Британії "військовими та політичними наслідками для європейського континенту і всього світу" у разі надання літаків Україні. Дмитро Медведєв у відповідь на західні літаки лякає модернізацією російських танків. Нічого нового. Коли партнери прийняли рішення про танки для України, реакція була схожою. То ж набагато цікавішими за реакцію на європейське турне Зеленського і останні заяви західних політиків видаються внутрішні процеси в самій росії. От, наприклад, військовий злочинець Євген Пригожин оголосив, що більше не вербуватиме зеків до ПВК "Вагнер". Це сталося після засідання російського Радбезу, де вирішувалося, що робити з Пригожиним, який набирає політичну вагу. Придуману ним технологію поповнення гарматного м’яса за рахунок біомаси, якої повно на зонах, тепер впроваджуватиме міністерство оборони терористичної держави. У такий спосіб кремль вирішив на певний час закрити тему мобілізації. Скільки ще зеків привезуть на утилізацію в Україну, сказати складно. Але цілком прогнозовано, що їхня примусова мобілізація може спровокувати бунти на зонах. А це те, що здатне сколихнути росію, де у в’язницях перебуває майже півмільйона осіб.

Наступний момент: кілька місяців поспіль говорили про другу хвилю рекрутування "чмобіків", чого так і не сталося. Приховано вона триває, проте це інші масштаби. Чому путін відмовився оголошувати другу хвилю? Не тому, що боїться антивоєнних виступів чи ремствування політичних еліт. Як відзначили естонські розвідники у своєму звіті, російські еліти розуміють, що путін збожеволів, однак нічого супротив нього не чинитимуть. То ж найбільш імовірна причина – частково мобілізованих просто немає у що вдягнути, нема де навчати таку їх кількість, і в росії вже не існує техніки і зброї, необхідної для озброєння мобілізованих. Тому можна припустити, що у кремлі вірять: набраної маси вояків вистачить для вирішення наступальних задач на окремих напрямках. Чи означає це, що наступ, про який усі говорять, останній, на який путін здатний зібрати сили? Можливо. Після його провалу в росії таки щось може початися. Терорист Ігор Гіркін пророкує втечу свого диктатора в разі поразки. І порівнює з Януковичем. Що ж, був би цікавий поворот.

Третій момент: чим міцнішою стає антипутінська коаліція, тим менше у кремля адвокатів, які підносять патрони пропагандистам. Останній приклад адвокатування росії на високих трибунах – виступ в Радбезі ООН на прохання агресора британського музиканта-пацифіста Роджера Вотерса. Навіть у російських пабліках шпетили своїх дипломатів, котрі витягли на загал 79-річного рокера, який мало розуміється на політиці. Корисні ідіоти є і в Україні. Продовжує "радувати" Олексій Арестович. Якщо після ефірів до нього не приходять співробітники СБУ, значить, на горі не проти розмов про "умовний Мінськ-3" та про "корейський сценарій" для України. Хоча який, до біса, "корейський сценарій", якщо путін навіть не мав наміру на тимчасово окупованих територіях створювати аналог КНДР, а анексував їх після фейкового референдуму.

Будь-які розмови про сценарії завершення війни з територіальними поступками України, та ще й під тим соусом, що це нам начебто можуть нав’язувати партнери, дуже шкідливі. Особливо всередині України, бо підхоплюються і тиражуються росмедіа, соцмережами, вкидаються в закордонний інформпростір. На жаль, не всі розуміють, що російський наступ, як завжди, буде гібридним – атакуватимуть на фронті і в тилу. В тилу – всілякими "мирними сценаріями" отруюватимуть мізки українців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme