Шустер створив в Україні КПСС

Депутати, журналісти та інші активісти вирішили об'єднатися в Комітет порятунку свободи слова в Україні (КПСС)
Depo.Влада
29 квітня 2016 13:07
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на брифінгу повідомив журналіст і телеведучий Савік Шустер, передає depo.ua.

За його словами, що таке рішення ухвалене після систематичних утисків журналістів і незалежних медіа. Вирішальним фактором стала справа навколо телеведучого Шустера.

"Тиск влади на журналістів, на вільні медіа та інформаційні майданчики - … прояв авторитаризму і наближення країни до диктатури. Про це свідчать численні факти порушення прав журналістів, які отримують систематичний характер. На це звертають увагу і міжнародні експерти, коли виділяють нам 107-місце між африканськими країнами і тоталітарними режимами в світовому рейтингу свободи слова", - йдеться в заяві зі створення Комітету порятунку слова свободи в Україні.

Крім Шустера, Комітет підтримали народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко, голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі й інші представники медіа та громадянського суспільства.

Нагадаємо, 26 квітня, київський центр зайнятості позбавив телеведучого Савіка Шустера права на роботу в Україні через "недійсну довідку про несудимість".

Журналіст, у свою чергу, сказав, що продовжить роботу в Україні, незважаючи на заборони.

Президент Петро Порошенко у вівторок ввечері висловив сподівання, що інцидент із телеведучим Савіком Шустером буде вичерпаний у найкоротший час. А прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив розібратись у ситуації зі скасуванням дозволу на працевлаштування журналіста і оперативно врегулювати ситуацію відповідно до чинного законодавства.

А 28 квітня Держслужба зайнятості призупинила дію рішення Київського міського центру зайнятості щодо анулювання його дозволу на роботу. Шустер припинив голодування. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада