Шуляк розповів, якою зброєю війська душили протести і коли взялися за вогнестріли

Під час Євромайдану до 18 лютого 2014 року підрозділи внутрішніх військ мали травматичну зброю, зокрема рушницю форт-500 з гумовими набоями, але з вказаної дати був задіяний підрозділ "Омега", що має право на вогнепальну зброю
Depo.Влада
2 грудня 2016 13:57
ФОТО: depo.ua

Про заявив екс-командувач Внутрішніх військ Станіслав Шуляк під час відеодопиту у справі щодо п’яти екс-співробітників "Беркуту", підозрюваних в злочинах проти Євромайдану, передає Depo.ua.

"Під час служби у штатному режимі у військовослужбовців була травматична зброя, балончики з газом, палки резинові та рушницю форт-500 (з гумовими кулями)", - запевнив він.

Однак після 18 лютого, "після того як загинули 5 співробітників правоохоронних органів  від вогнепальних поранень",  Шуляк ухвалив рішення задіяти підрозділ "Омега"  "для створення резерву на випадок майбутнього застування зброї зі сторони протестувальників ".

Тому, за його словами, потреби в наказі на видання зброї не було.

Водночас він додав, що "підрозділи в тилу зброї не отримували".

Нагадаємо, що  Шуляк переховується на Росії від українського правосуддя, його, зокрема звинувачують у дезертирстві і участі в злочинній організації і репресіях проти протестів узимку 2013-2014 років. За його даними під час Євромайдану були поранені майже 1000 працівників правоохоронних органів, 23 загинули.

Прокурори вважають своїм завданням показати хибність його свідчень.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада