Заміна Савченко: Навіщо воскресили тему добровольців

Схоже, Надію Савченко списали, а на її місце шукають нову героїню. З дещо модифікованими ідеями 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Заміна Савченко: Навіщо воскресили тему…

Днями "Об'єднання добровольців" влаштувало пікет на підтримку законопроекту №7190 "Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус", який зареєстрований ще восени минулого року групою нардепів-"свободівців", і передбачає визнання добровольців учасниками бойових дій. Головним спікером на ньому стала Олена Живко – скандальна постать, відома тим, що свого часу була помічницею екс-лідера "Правого сектору" Дмитра Яроша і займала посаду координатора Національного Руху "Державницька ініціатива Яроша" Львівщини. Її також пов'язували з Артемом Луцаком – уродженцем Росії, який був керівником проводу "Правого сектору" на Львівщині. Щоправда, шляхи-доріжки "ПС" і Живко розійшлися, після того як однопартійці звинуватили волонтерку у користуванні у власних цілях автомобілем, отриманим від діаспорян.

Громадська організація добровольців раніше носила назву ГО "Правий сектор-Захід", але минулого року провела ребрендинг. Особливої активності вона не проявляла до останнього часу. Учасники мітингу зібралися біля магазину "Roshen" у Львові. Живко заявила, що добровольці пікетуватимуть магазини цієї торгової марки по всій країні. Щоправда, в логіці пікетувальників є явний недолік: питання щодо ухвалення закону мають виникати до Ради, а не до президента.

Щодо самого законопроекту, то юристи досить скептично ставляться до його перспектив. По-перше, Конституція та статті Кримінального кодексу забороняють існування в державі недержавних силових структур. Саме тому колишні добровольчі батальйони увійшли до складу частин Збройних Сил або Нацгвардії. Окрім кількох, найчисельніші з них - ДУК та ОУН Миколи Коханівського. Тепер виникає юридичне запитання: чи може держава визнавати тих, хто сам не захотів легалізуватися, і чи не звинуватять після цього Київ у порушеннях Мінських угод.

По-друге, на початку квітня депутатами з БПП, НФ і "Радикальної партії" (першим, а, отже, головним автором значиться Олександр Третьяков) було зареєстровано законопроект №8227 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції", який більш елегантним чином виходить з даної ситуації, фактично "прив'язуючи" добровольців до структур ЗСУ. Але екс-"правосєки" влаштували обструкцію цьому законопроекту: мовляв, він надто бюрократичний і змусить нинішніх добровольців, які перебувають в АТО, співробітничати з "адміністрацією". Досить дивна позиція. Таке враження, що йдеться не про спільну справу для всіх силовиків - оборону держави - а про якісь "понятія".

Чим же викликаний такий супротив? Перша версія - конфліктом навколо посади керівника Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО. Нагадаємо, на конкурсі переміг Валентин Манько, якого пов'язують з Третьяковим. Більш глобально - це конфлікт навколо законодавчої бази міністерства ветеранів, котре зараз в процесі створення.

Друга версія - російський слід. Вона виглядає як конспірологія, проте у нас мільйони вірили і в героїню Надію Савченко. Почнемо здалеку: у 2015 році, коли тривали жорстокі бої за Донбас, в Україні намагалися розкрутити рух солдатських матерів, які виступали проти війни. Серед цих матерів була така собі Вікторія Шилова - колишня депутатка Дніпропетровської облради від Партії регіонів. Свого часу вона була навіть соратницею Олега Ляшка і носила бублика, схожого до зачіски Юлії Тимошенко. Наприкінці 2015-го Шилова, яку розкручували проросійські ЗМІ в якості лідера руху "Антивійна", побувала в окупованому Донецьку, де зустрілася з головним бойовиком "ДНР" Олександром Захарченком. На чисту воду цю пані вивели журналісти. Паралельно з Шиловою засвітилася ще одна цікава особа - Ірма Крат. Востаннє її бачили на суді над Савченко, яку Ірма хотіла взяти на поруки. Активістка Майдану потрапила в полон до бойовиків раніше, за Надію, ще у квітні 2014 року в Слов'янську. Там вона розкаялася і була відпущена на свободу. Після того за її участю було кілька скандальних інцидентів, але вийти на перші ролі їй так і не вдалося. Обох епатажних жіночок затьмарила зірка Савченко. Яка закотилася після викриття спецслужбами спроби державного заколоту, який вона планувала разом із Володимиром Рубаном.

Може ми й помиляємося, але на місце списаної героїні підшуковують іншу. Вона також має бути епатажною, повинна говорити про неповагу влади до військових - підходить і варіант добровольців - не лізти за словом до кишені в оцінках подій на сході. Невже Живко? Її зараз крутять в телеефірах так, наче вона якась зірка. Нічого стверджувати не беремося, ця пані говорить не лише від імені своєї громадської організації, але й від імені всіх добровольців. То ж, мабуть, буде чесно, якщо вони самі дадуть оцінку її висловлюванням і вчинкам. Ну, щоб потім не треба було у сірка очі позичати...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme