Шоу для сепаратистів: Як "платформа Сівохо" об’єднає опозицію Зеленському

Почалася практична фаза реалізації плану Зеленського-Єрмака з припинення війни на Донбасі. "Сходитися посередині" з представниками терористичних "республік" будуть на платформі, якою керує Сергій Сівохо

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Шоу для сепаратистів: Як "платформа Сіво…
Фото: УНІАН

Колишній КВКшник з Донецька, а нині радник секретаря Радбезу Сергій Сівохо анонсував запуск "Національної платформи примирення і єдності" з окупованою частиною Донбасу. На своїй сторінці у "Фейсбук" російською він пише, що "кожен мирний процес починається з діалогу". Обіцяє за допомогою платформи допомогти "людям по обидва боки лінії зіткнення слухати і чути".

Тобто почав реалізовуватися план, про який розповідав Depo.ua: спроба посадити за стіл перемовин вихідців з Донбасу, які переїхали на неокуповану частину нашої країни – з одного боку, і колаборантів, чи то пак "представників республік", переважно чиновників, які під час окупації регіону працюють там на бандитську "владу" і начебто готові розмовляти з Україною, – з іншого.

Яскравого представника такого роду "патріотів" "Слуги народу" побачили і почули на суботньому з’їзді партії влади в Києві. Колишній "глава адміністрації" Центрально-міського району Макіївки ("ДНР") Василь Савін, звільнений 29 грудня 2019 року в рамках обміну полоненими між Україною і контрольованими Росією бойовиками, з трибуни партійного форуму дуже дякував особисто Володимиру Зеленському і його команді. Також Савін повідомив, що мало не в серці терористичної "республіки" діяла парторганізація "Слуг народу", і що "підпільниками" готувалося повстання. Цій сумнівній розповіді з’їзд вірив і вітав її оплесками. Що ж, тепер варто чекати появи Савіна на "платформі Сівохо".

Її ідеологію колишній шоумен сформулював у своїх попередніх заявах, які зводяться до формули "прощати і просити пробачення". Іншими словами, українці мають простити і попросити вибачення у тих, хто відверто зневажає все, пов’язане з Україною. Мовляв, "прийшов час виправляти помилки, прощати і просити прощення. І, звичайно, прийшов час розмовляти з людьми, що живуть на непідконтрольних територіях. Це наші люди, вони громадяни України - і ми повинні навчитися їх слухати і переконувати".

Важливо, що під цю провокативну річ будуть виділятися кошти з держбюджету України. Такий собі спосіб відносно чесного освоєння грошей. "Заліковувати рани" покличуть, вочевидь, новий російськомовний телеканал, який мовитиме на ОРДЛО. За наявною інформацією, коштуватиме ця затія платникам податків не менш ніж півмільярда гривень лише 2020 року.

У сценарії "примирення" важливий ще один момент: під яким соусом це подаватимуть жителям України. Влада може зайнятися формуванням громадської думки про доцільність компромісів. З екранів телевізорів казатимуть, що такі, як Савін – це українські патріоти, які не сиділи склавши руки. Що попри роботу на сепаратистів насправді вони позитивні герої, бо якби не вони – то росіяни розставили б своїх людей, і тоді б реінтеграція стала б неможливою. Професійні маніпулятори розповідатимуть про діалог, про взаємне прощення, про хорватський варіант патрулювання (неможливий для реалізації в Україні). Якщо пропаганда стане масовою і відповідні тези звучатимуть не лише від Сівохо, це може спрацювати. Адже завершення війни є одним зі стовпів влади Зеленського – особливо коли перед місцевими виборами говорити про успіхи в інших сферах не випадатиме.

Та все ж висловимо обережні сумніви в тому, що "план Зеленського-Єрмака-Сівохо" вдасться. Платформа, де "вата" говоритиме із сепаратистами, викликатиме роздратування у патріотичної частини суспільства. Довкола цього обурення може почати формуватися справжня опозиція владі. У підсумку Банкова не отримає свого в ОРДЛО, але матиме те, чого немає сьогодні, - консолідацію патріотичних сил, яких може об’єднати, навіть ситуативно і тимчасово, небажання допустити перетин Зеленським "червоних ліній". Щось подібне намітилося перед самітом у Парижі в грудні-2019. І у більш потужному варіанті може повторитися, якщо людей дратуватимуть загрозою "інтеграції України в Донбас".

Крім іншого, для згаданої платформи є кілька дуже складних тем. Хто почав війну? Відповідь "Росія" явно неприйнятна для шанувальників Кремля – відвертих і латентних. Бо тоді далі немає про що говорити з іншою частиною Донбасу. Тому винними в розв’язуванні російсько-української війни робитимуть Майдан, Америку, Порошенка і далі за списком. 

Друга складна тема – як жити далі. Є речі, більш складні за прощення. Це контроль за кордоном, українські органи влади в "республіках", державні символи тощо. Тобто, те, що "мостами" з людьми по той бік лінії розмежування не вирішиш. Росія знову повторює: офіційний Київ має говорити з ватажками бойовиків. Судячи із заяв Зеленського у Мюнхені, на таке Банкова не готова. І це добре, бо залишає надію, що "платформа Сівохи" – іграшка, яка швидко поламається, і її просто викинуть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme