Шокін звинуватив Януковича у розстрілі Майдану

Команду стріляти по активістах Майдану дав колишній президент України Віктор Янукович
Depo.Влада
10 квітня 2015 00:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив генеральний прокурор України Віктор Шокін в інтерв'ю "Лівому берегу".

"Янукович! А кому це неясно?" - сказав генпрокурор.

За його словами, якщо виходити з того, що існувала злочинна група, очолювана Януковичем, то "вже не так важливо, в якій формі команди давалися - усній чи письмовій, за яким ланцюжком передавалися, хто виступав виконавцем".

"Спочатку слідство, на мій погляд , мало б піти цим шляхом: довести існування злочинного угруповання - раз, два - внутрішні зв'язки в цьому угрупованні, її фігурантів. Цього, на жаль, не сталося. Сьогодні ми, що можемо, відновлюємо, намагаємося якось воєдино звести. Сподіваюся , у нас вийде, і тоді всім фігурантам - від Януковича до останнього "тітушки" можна буде пред'явити статті 255, там міра покарання серйозна передбачена - від 5 до 12", - пояснив Шокін.

Він нагадав, що колись високопоставлені соратники Януковича підозрюються і в економічних злочинах. 

"По кожному з персонажів - Азаров, Арбузов, Янукович, Клюєв та інші, по них по всіх є і "економічні" справи. Але знову-таки я б не став розривати їх з "майданівськими" Злочинна група - це і є злочинна група, неважливо, в якому напрямку вона діє. Одна і та ж банда гвалтувала Україну як економічно, так і політично - придушувала потім мирний протест ", - сказав генеральний прокурор.

Як повідомляв depo.ua, 20 лютого 2015 року президент України Петро Порошенко заявив, що Янукович і представники російських силових структур заздалегідь готували розстріл Євромайдану. А 19 лютого голова СБУ Валентин Наливайченко оголосив, що снайперами, що здійснювали розстріл людей на Майдані, керував помічник президента Росії Владислав Сурков.

Торік лише у лютому  на Майдані Незалежності у Києві було вбито понад 70 активістів з числа тих загиблих протестувальників, яких пізніше назвали Небесною сотнею.