Шокін звинуватив Махніцького у гальмуванні розслідування убивств на Майдані

Генеральний прокурор України Віктор Шокін розкритикував колишнього виконувача обов'язків генерального прокурора Олега Махніцького за процес розслідування злочинів проти Євромайдану
Depo.Влада
31 березня 2015 19:57
ФОТО: depo.ua

Про це Шокін заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "Українська правда".

"На мій погляд, були всі передумови робити кроки більш рішуче ... Кроків, які спочатку робив Махніцький, я не знаю і, чесно кажучи, не бачу. З того, що я подивився у справах, що мені доповідали, при Махніцькому не було взагалі ніякого прогресу", - сказав Шокін, коментуючи заяву Міжнародної дорадчої групи про відсутність прогресу в розслідуванні злочинів на Майдані Незалежності в Києві в 2013-2014 років,

За його словами, такі злочини легше розслідувати одразу, по "гарячих слідах".

"Збирати докази відразу - це одне, а через півроку-рік - це інше. Необхідно втрачене відновлювати або знаходити ... Були моменти, які лежали на поверхні. Чому їх не використали - не можу сказати", - сказав генпрокурор.

Він звернули увагу, що процесуальне керівництво здійснюють органи прокуратури, але вина у зволіканні розслідування або неповноту слідчих дій лежить і на прокуратурі, і на міліції.

При цьому Шокін заявив, що його попередник на посаді генпрокурора Віталій Ярема зробив досить багато для розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

"Ярема зробив, на мій погляд, досить багато в цьому напрямку. Може бути, він просто не встиг, тому що дійсно величезні обсяги матеріалів", - сказав Шокін.

Як повідомляв depo.ua,  згідно зі звітом Міжнародної дорадчої групи, що діє за мандатом генсека Ради Європи, бійці спецпідрозділу "Беркут" відповідальні за більшість убивств, скоєних 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності.  Однак загалом у Раді Європи констатували, що розслідування затягнулося і не було достатньо ефективним.