Шокін заявив, що Сергій Клюєв може сісти на 10 років, а Мельничук – довічно

Генеральний прокурор України Віктор Шокін, підтвердив, що його відомство проситиме Верховну Раду Взяти недоторканність з народних депутатів Сергія Клюєва і Сергія Мельничука і назвав покарання, яке загрожуватиме їм в разі доведення вини у інкримінованих злочинах
Depo.Влада
12 травня 2015 21:05
ФОТО: depo.ua
Шокін заявив, що Сергій Клюєв може сісти на 10 років, а Мельничук – довічно
Шокін заявив, що Сергій Клюєв може сісти на 10 років, а Мельничук – довічно

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Сьогодні, 12 травня, мною відповідно до ч.2 ст.80 Конституції України, ч.1 ст.27 Закону України "Про статус народного депутата України", ч.2 ст.482 КПК України, ст.218 Закону України "Про Генеральну прокуратуру України" направлено два подання для надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Клюєва Сергія Петровича, який підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство), ч.5 ст.191 (привласнення або розтрата чужого майна), ч.2 ст.364 (зловживання владою та службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Також направлено подання для надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата України Мельничука Сергія Петровича", - уточнив Шокін.

За його словами, щоб перерахувати всі статті, за якими підозрюється Мельничук, "треба багато часу". Зокрема, цей політик і колишній комбат "Айдару" підозрюється у створенні злочинної організації.

Шокін нагадав, що перебуває на посаді генпрокурора три місяці, і це подання - "перша проба мого пера у цьому питанні, і я запевняю, що це не останні подання, котрі будуть подані генеральним прокурором України про злочини скоєні народними депутатами України".

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо підозри, яка висуватиметься Клюєву, генпрокурор зауважив, що вказана особа підозрюється у шахрайстві та заволодінні чужим майном разом зі своїм братом Андрієм Клюєвим. Відповідно до статей Кримінального кодексу, Клюєву загрожуватиме ув'язнення терміном понад 10 років.

Що стосується Мельничука, то йому загрожуватиме покарання включно до пожиттєвого позбавлення волі, сказав Шокін.

Генпрокурор додав, що звинувачення вказаним особам можуть змінювати під час подальшого розслідування.

Нагадаємо, що  Віктор Шокін уже зареєстрував у Верховній Раді подання про позбавлення депутатської недоторканності одного з депутатів.