Шокін взявся за повернення обленерго

Генеральна прокуратура України просить суд визнати незаконною приватизацію ПАТ "Дніпроенерго", ПАТ "Закарпаттяобленерго" та ПАТ "Донбасенерго"
Depo.Влада
7 квітня 2015 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба ГПУ, передає depo.ua.

"Реалізуючи конституційну функцію представництва громадян і держави в суді, Генеральна прокуратура України як самостійний позивач 3 квітня 2015 року звернулася в суд про визнання незаконним відчуження державних пакетів акцій ПАТ "Дніпроенерго" та ПАТ "Закарпаттяобленерго", - йдеться в повідомленні.

Крім того, розглядається судом позовну заяву прокуратури про визнання протиправними та скасування актів Кабінету міністрів та Фонду державного майна щодо приватизації належних державі акцій ПАТ "Донбасенерго".

У ГПУ зазначили, що умови приватизації прийняті з перевищенням повноважень і сформульовані таким чином, щоб штучно створити передумови для придбання держакцій заздалегідь визначеними суб'єктами.

Так, через відсутність конкуренції держпакет акцій "Дніпроенерго" продано за ціною, яка лише на 0,48% вище за стартову, а "Закарпаттяобленерго" - на 4,2%.

"Для порівняння: нещодавня приватизація 25% державного пакета акцій цього ж ПАТ "Закарпаттяобленерго" відбулася за ціною, яка в 3,9 разів вище початкової", - підкреслили в ГПУ.