Як у Шокіна отримали "на горіхи" від США за Сакварелідзе

Попри невизначену ситуацію з майбутнім Шокіна, в ГПУ вирішили повоювати з Давідом Сакварелідзе. Все це скінчилося черговою невдачею
Depo.Влада
17 березня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua
Як у Шокіна отримали "на горіхи" від США за Сакварелідзе
Як у Шокіна отримали "на горіхи" від США за Сакварелідзе

Про війну між керівництвом ГПУ та Давідом Сакварелідзе останнім часом не говорить тільки ледачий. Не встиг Віктор Шокін вийти з чергової відпустки, як Генпрокуратура вустами прокурора Владислава Куценка, який став головною "балакучою головою" Шокіна, вдарив по грузинському прокурору, анонсувавши розслідування про використання коштів, спрямованих в Україну американськими партнерами для проведення реформи органів прокуратури. Так, Куценко повідомив, що до ГПУ надійшло офіційне звернення від народних депутатів щодо нібито нецільового призначення даних коштів.

Оскільки контроль за реформою офіційно покладено на заступника генерального прокурора України - головного прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе, удар явно був спрямований проти нього. Втім, дана інформація досить швидко втратила свою "принадність": Сакварелідзе не став вагатися з відповіддю і послався на заяву посла США в Україні Джеффрі Пайєтта, опубліковану у соцмережах, яка фактично нівелювала слова Куценка.

У даній заяві, яка до речі, була зроблена менше ніж за годину після публічної атаки з боку Куценка на Сакварелідзе, Пайєтт чітко пояснив, що оскільки США не надає пряму бюджетну підтримку ГПУ або будь-яким іншим українським державним установам і агентствам, фінансова підтримка ГПУ здійснювалася через партнерські міжнародні організації. Так, наприклад, Організацію економічного співробітництва та розвитку (OECD), якій США надали 200 тисяч доларів. 2 мільйони доларів виділені через Міжнародну організацію розвитку і права (IDLO). Пайєтт підкреслив, що США бажають, щоб Генеральна прокуратура "вела боротьбу з корупцією замість відкритого і агресивного підриву реформи".

Що це значить? Фактично це значить, що нецільове призначення коштів не відбулося тому, що вони… не надійшли на офіційні рахунки ГПУ. У своєму бажанні підставити Сакварелідзе старе керівництво Генеральної прокуратури, майбутнє якого зараз надзвичайно туманне, в чергове продемонструвало своє невігластво.

Ба більше. Враховуючи той факт, що вже найближчим часом Верховна Рада розгляне подання президента Петра Порошенка про відставку Віктора Шокіна, може статися таким чином, що ця боротьба з Сакварелідзе виглядатиме абсолютно безглуздою. У разі звільнення Шокіна з посади, дискредитація грузинського прокурора, який зараз більше зосереджений на роботі в Одеській області, не дасть жодних результатів, а команда Саакашвілі попри проблеми, які спричинені розколом усередині "Антикорупційного руху", все ж таки збереже перспективи для подальшої боротьби. І одним з таких майданчиків може стати саме ГПУ. Тим паче, як показала оперативна робота посольства США в Україні, за океаном явно симпатизують грузинській команді в Генеральній прокуратурі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада