Як Шокін помстився за "діамантових прокурорів"

Справа "діамантових прокурорів" фактично розсипалася завдяки абсолютно однозначній позиції керівництва ГПУ на чолі з Шокіним
Depo.Влада
24 лютого 2016 14:15
ФОТО: depo.ua
Як Шокін помстився за "діамантових прокурорів"
Як Шокін помстився за "діамантових прокурорів"

Генпрокурор Віктор Шокін, схоже, не може піти з посади без скандалу. Інформація про звільнення слідчих, які займалися "діамантовими прокурорами" - це чергова історія, яка кидає тінь на поки що чинного очільника ГПУ. Тим паче, що як би Шокін не розповідав про те, що фактично незнайомий з Шапакіним та Корнійцем, ця риторика виглядає як невдала "відмазка", адже вони працювали в генпрокуратурі на різних посадах протягом мало не десятиріч.

Про те, як знищувалася справа "діамантових прокурорів", можна зробити висновок хоча б по тому, що одного ініціатора Віталія Каська звільнено з посади заступника генпрокурора, Давіда Сакварелідзе фактично було переведено в Одеську область, першого заступника голови СБУ Віктора Трепака запресингували так, що він зник з інформаційного поля.

Вчора ввечері у ЗМІ з’явилася інформація про розформування Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділу процесуального керівництва, яке займалося саме справою "діамантових прокурорів". Всі - і слідчі, і прокурори - були виведені поза штат.

Дану інформацію підтвердив і Сакварелідзе. "Все ще повноважний Генеральний прокурор, або той, хто діє за його дорученням, ухвалюють, м'яко кажучи, парадоксальні рішення і порушують дану мені особисто обіцянку перепризначити всіх у нещодавно створений, оновлений, департамент Генеральної інспекції", - сказав він, зазначивши, що всі підписані ним рапорти на призначення згаданих слідчих і прокурорів передали на вивчення службі внутрішньої безпеки, яка весь цей час підпорядковується безпосередньо генпрокурору. "Абсолютно очевидно, що тим людям, які поки ще мають повноваження в питаннях призначення тих чи інших співробітників в ГПУ, ідеалісти не потрібні. Більш того - вони бачать в них загрозу", - вважає він.

Втім, в ГПУ дану інформацію швидко спростували. "Офіційно можу заявити, що ця інформація не відповідає дійсності. Всі працюють на посадах, жодна людина не звільнена. Єдине, що наразі відбувається, це створення нової Генеральної інспекції, яка буде підпорядкована Давиду Сакварелідзе", - сказав він. "Три людини вже перейшли в Генінспекцію. Ті, що не перейшли, наразі їх документи розглядаються, але вони на посадах, вони є прокурорами і слідчими, отримують зарплатню", - додав Куценко.

Кому вірити в даній ситуації? Враховуючи діяльність людей Шокіна, скоріш, все ж таки більше віриться в слова Сакварелідзе. Тим паче, що про успіхи в справі "діамантових прокурорів" не чутно вже кілька місяців. Фактично зараз керівництво ГПУ продовжує гальмувати цю справу. Враховуючи цинізм деяких персонажів у ГПУ, все йде до того, що без серйозного медійного скандалу Генеральна інспекція в ГПУ так і не буде створена.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада