Шокін розповів, як Чернушенко надавав "послуги" в Апеляційному суді (ВІДЕО)

Голова Апеляційного суду України Антон Чернушенко причетний до надання "послуг" з розподілу судових справ
Depo.Влада
27 червня 2015 21:36
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Українським новинам" сказав генеральний прокурор України Віктор Шокін, повідомляє depo.ua.

"Обов'язково відбудеться засідання регламентного комітету (Верховної Ради, - ред.), де я буду підтримувати наші уявлення. Є вже експертизи щодо серверу, як вони розподіляли в ручному режимі судові справи, як надавалися інші додаткові "послуги". Хочу зазначити, що Апеляційний суд міста Києва - єдиний, який замовив у одній з фірм такий сервер, який дозволяв ручне втручання в процес розподілу кримінальних проваджень. Більш того, представники цієї фірми працюють в цьому ж суді ІТ-фахівцями", - розповів Шокін.

За його словами, матеріали щодо Чернушенка вже у Верховному Суді.

"Я сподіваюся, що вже найближчим часом, може, у вівторок-середу це подання (про притягнення до кримінальної відповідальності і зняття недоторканності з Чернушенка, - ред.) глава Верховного суду передасть до Верховної Ради, де зачитає документ і парламент буде вирішувати питання про те, щоб його затримати і обрати йому запобіжний захід. Я підняв питання про його затримання і арешт. На даний момент Чернушенку повідомлено про підозру і він допитаний в якості підозрюваного", - сказав Шокін.

Нагадаємо, за даними прокуратури,  Чернушенко отримав велику суму хабаря у нарадчій кімнаті за справу, яка навіть не розглядалася по суті. Крім того, ровадженні за прокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду м. Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення Чернушенка від посади та звернувся з поданням до Верховної Ради України про надання згоди на затримання та арешт судді.

Сам Чернушенко звинувачення відкидає і заявляє, що проти нього сфарбрикували справу за те, що не хотів виконувати вказівок з ГПУ і Адміністрації Президента