Шокін розповів про своє "втручання" у справу "діамантових прокурорів"

Генпрокурор Віктор Шокін запевняє, що не втручався у розслідування справи "діамантових прокурорів"
Depo.Влада
8 лютого 2016 06:48
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, він розповів в ефірі телеканалу "Інтер".

"Багато хто говорить це мої люди, Шапакіна я взагалі не знав ніколи в житті. Я з ним навіть не знайомий. Корнійця, я звичайно знав, тому, що ми разом працювали. Але. У нас був договір з Давидом (Сакварелідзе, - ред.) про те, і не тільки з Давидом, що в зв'язку з тим, що вони почали цю серйозна справа, вони працюють в повному самостійному плаванні. Так воно і було", - запевнив генпрокурор.

Він наголосив, що читав справу "діамантових прокурорів", однак не для того, щоб втрутитись у розслідування, а щоб бути в курсі того, що вони зробили.

"Єдиний раз я брав цю справу читати, щоб розуміти, що вони зробили. Це було в самому кінці закінчення цієї справи. Первинно справу було закінчено в серпні і направлено до суду, потів в листопаді, а направили її в січні. І природно, ніяким чином, не те, що не впливав, а не втручався в хід розслідування. Взагалі.

Не давав ніяких вказівок, за винятком одного разу, коли я читав цю справу. Я Давиду написав вказівки, не вказівки, а побажання, де були порушення норм КПК. Вони їх усунули, наскільки я знаю, і направили справу до суду. Ось і все моє втручання в "справу діамантових прокурорів"", - розповів генпрокурор. 

Нагадаємо, 5 липня минулого року в результаті спеціальної операції СБУ та Генпрокуратури були затримані начальник слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства, вони у змові отримали хабара у розмірі більше 3 млн гривень. Під час обшуків в них було знайдено більш ніж 500 тис. доларів готівкою, автомат, а також багато ювелірних виробів. У квартирі Корнійця знайшли 65 діамантів. Після цього його стали називати "діамантовий прокурор".

Суд призначив обвинувачуваним заставу у розмірі більше 3 млн. гривень. Обидва внесли цю суму і вийшли із СІЗО. Пізніше Шапакін і Корнієць були звільнені зі своїх посад.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада