Шокін проситиме європейські суди повернути активи Януковича

Генпрокурор Віктор Шокін має намір звернутися до європейських судів після отримання рішень суду щодо екс-президента Віктора Януковича та його чиновників
Depo.Влада
19 червня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це Шокін заявив журналістам, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Розпочато процедуру заочного засудження по 6 кримінальних справах щодо 7 осіб - Януковича, Клименка, Богатирьової, Арбузова, тощо. Ці справи є на розгляді в судах", - розповів Шокін.

"По закінченню будуть винесені судові вердикти з цих питань, що дасть можливість звернутися до європейських судів і дасть нам змогу повернути кошти, здобуті злочиннім шляхом цими особами", - додав він.

Шокін також повідомив, що найближчим часом процедура заочного засудження буде застосована  і до інших посадовців.

Кірм того, він заявив, що за час його перебування на посаді, 144 особам оголошено підозру у правах про придушення акцій революції гідності.

"Триває ознайомлення у 2 кримінальних провадженнях щодо 5 осіб. Були затримані 5 співробітників міліції, які порушили закон за часів революції гідності", - зазначив генпрокурор.

За його даними, загалом за час його перебування на посаді генпрокурора до суду направлено 75 обвинувальних актів стосовно 87 осіб. На сьогодні розглянуто і постановлено судами 3 обвинувальні вироки.

"На жаль, суди трошки буксують, але це питання ми будемо вирішувати. Я мав зустрічі з різними суддями з цих питань і ми знайшли спільну мову", - зазначив Шокін.