Шокін про нову "праву руку" та підозру Путіну

Сьогодні, 28 липня, Генеральний прокурор України Віктор Шокін проводив брифінг
Depo.Влада
28 липня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua
Шокін про нову "праву руку" та підозру Путіну
Шокін про нову "праву руку" та підозру Путіну

Про це повідомляє depo.ua.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін сьогодні призначив своїм першим заступником Севрука Юрія Григоровича. Нагадаємо, сьогодні перший заступник Генпрокурора Гузир подав у відставку.

Віктор Шокін похвалився арештом майна чиновників на десятки мільйонів
На даний момент в Україні накладено арешт на дуже багато житлових будинків, золоті злитки та цінні папери. "Кошти заблоковані за кордоном на суму 9 млн євро, 26 млн доларів, 85 млн швейцарських франків", - заявив він. "Кошти афільованих підприємств - 30 млн доларів і 30,5 млн швейцарських франків", - додав генпрокурор.

За його словами, вже є 11 обвинувальних актів стосовно 23 підозрюваних у репресіях Майдану. З 10 лютого по даний час слідчими направлено 11 обвинувальнйих акті стоснво 23 щодо протидії протестним акція, а взагалі направлено 50 актів по всій Україні. Крім того, повідомлено про підозру 149 особам за вчинення злочини з метою придушення акцій протесту.

Генеральний прокурор також України Віктор Шокін розповів про кількість засуджених за корупцію чиновників. "З початку року за корупцію засуджено: МВС - 104 особи, СБУ - 32 особи, митниці- 26 осіб, органів прокуратури - 9 осіб", - заявив він. "Окрім того, засуджено 6 професійних суддів", - додав генпрокурор.

На сьогодні розпочато процедуру заочного засудження у п'яти кримінальних справах стосовно шести осіб: Януковича, Арбузова, Клименка, Богатирої та Стащенка.

"Печерський суд визнав правомірність доводів ГПУ відносно Богатирьової, Ігнатова та Януковича і вже почав процедуру заочного зсудження. Це тільки перший етап роботи. Надалі буде на більші терміни стосовно Арбузова Клименка та Стащенка. Далі будуть інші", - заявив Шокін. "На сьогодні вже розроблено і практично завершено повідомлення про підозру відносно Януковича та інших за ознаками злочинами ч. 1 255 - створення злорчиної організації, 364 - зловживаня владою і за ст.. - держрада. І в найближчий час таке повідомлення про підозру буде вручено Януковичу та іншим його поплічникам", - додав генпрокурор.

Шокін також розповів, що він просто закидав запитами щодо майна Януковича.
Генпрокурор повідомив, що направив у різні країни понад 100 запитів щодо цього питання.

"З питань повернення майна та активів екс-посадовців... Підготовлено та направлено понад 100 запитів слідчими оргнами про надання міжнародної правової допомоги проти циїх високопосадовців. Це Австрія, Велика Британія, Кіпр, Латвія, Сінгапур", розповів Шокін.

Також Генпрокуроратура завтра презентує підозри винним у незаконному утриманні Надії Савченко. "Ви знаєте що надія Савченко незаконно утримується в Росії. Ухвалено рішення повідомити про підозри усім особам громадянам як України, так і Росі про скоєння злочину відносно Надії Савченко. Вже є підозри є, вони будуть вам презентовані, я думаю завтра ви це побачите", - заявив Генпрокурор.

На сьогодні готується нове подання до Верховної Ради про позбавлення недоторканості та на арешт народного депутата Андрія Лозового.

"Окрім цього відносно Лозового було подання до Верховної Ради про його арешт. Але у зв'язку з тим, що він скоїв в Чернігові ще одне правопорушення, я відзиваю це подання і додатково долучаю нові епізоди і знову направлю до Верховної Ради", - зазначив Шокін.

Генпрокурор України заявив про підготовку подань на зняття недоторканності з екс- "регіоналів""Готуються подання, і не одне щодо зняття депутатської недоторканості з депутатів Партії регіонів", - сказав генпрокурор. Однак прізвищ він не назвав.

 

 

 

 

 

Мітки: ГПУ, Шокін