Шокін підставив "п’яту точку" Ляшку. Для копняків

Вирішивши не розповідати, з якого саме депутата Генпрокуратура проситиме зняти недоторканність, Віктор Шокін дав привід запустити нову хвилю критики на власну адресу
Depo.Влада
21 липня 2015 15:45
ФОТО: depo.ua
Шокін підставив "п’яту точку" Ляшку. Для копняків
Шокін підставив "п’яту точку" Ляшку. Для копняків

Сьогоднішня заява Генпрокурора Віктора Шокіна щодо направлення до Верховної Ради подання про арешт провладного народного депутата матиме негативні наслідки для самої Генпрокуратури. Своєю небагатослівністю і небажанням називати прізвище очільник ГПУ добровільно підставився. Тепер м'яч опинився на полі його опонентів в особі Олега Ляшка, який вже публічно повідомив, що притягнення до кримінальної відповідальності стосується саме його правої руки, «радикала» Андрія Лозового. В результаті, розлючений Ляшко вже встиг наїхати і на самого Шокіна, і навіть на президента, назвавши ці дії влади помстою за позицію «Радикальної партії» щодо голосування проти «особливого статусу Донбасу». Виникає одне закономірне питання: що заважало Шокіну назвати прізвище депутата, але й повідомити про реальні докази злочину? Тим паче, Ляшко вже встиг швиденько розповісти про те, що Лозового звинувачують у тому, що він начебто бив сільського голову Коцюбинського Київської області... за те, що той не хотів видавати землю бійцям АТО. От Шокін, справді, думає, що громадяни будуть йому співчувати в його переслідуванні Лозового з такого приводу? Ще один епізод - Мосійчук та Лозовий штовхали суддю в Маріуполі. Як це не прикро, але і тут Шокін навряд чи зірве оплески. Може Шокін таємно підпрацьовує піарником у Ляшка? Бо Ляшко вже і документи відповідні з Генпрокуратури виклав. В результаті, по суті, замкнувши всю увагу на себе.

Така поведінка Генпрокурора дає всі підстави тепер отримувати методичних копняків з боку «радикалів». І не тільки. Не секрет, що Шокін, м'яко кажучи, не є моральним авторитетом. Останній антикорупційний скандал у стінах ГПУ наочно продемонстрував, що Шокін виступає на користь збереження старої системи функціонування прокуратури. Тому під час своїх виступів йому тим паче треба було б бути максимально аргументованим та відкритим. Приклад тут варто брати з новоспеченого губернатора Закарпаття Геннадія Москаля, який коли звинувачує когось у злочині, то навмисно розповідає «перчені» подробиці. Наприклад, у випадку з «Правим сектором» Москаль розлого розповів про інформацію щодо оплати своїм попередником на посаді голови ОДА Василем Губалем представникам «Правого сектору» по 10 тисяч доларів за виконання тих чи інших послуг. І Москалю чомусь вірять. А Шокіну - ні...    

Тепер Олег Ляшко під шумок погрожує розвалом коаліції, аргументуючи це тим, що Порошенко «клеїть ширку з регіоналівською бандою». З огляду на те, що наступне чергове засідання Верховної Ради має відбутися лише восени, у Ляшка є майже півтора місяця на те, щоб, по-перше, виставити себе і Лозового жертвами режиму, і, по-друге, продовжити качати ситуацію в парламенті, йдучи на розкол коаліції.  

Чи вдасться це йому? Самому - навряд чи. Втім, у парламентських іграх йому, схоже, допомагатимуть інші «дрібночлени» з коаліції. Особливо це стосується Юлії Тимошенко, яка давно хоче реалізувати свою мрію й довести ситуацію до перевиборів Верховної Ради. Свято вірячи у вчорашню «кмісовську» соціологію, яка намалювала її політисилі понад 20 відсотків голосів, Юлія Володимирівна готова на все, щоб остаточно вирішити долю нинішнього парламенту вже цієї осені.

Читайте також Путін привчає українців до думки, що Тимошенко популярніша за Саакашвілі