Шокін хоче повісити розстріл Майдану на "Свободу"?

Результатом сьогоднішніх обшуків очільників "Свободи" стане зростання рейтингу націоналістів та падіння популярності влади
Depo.Влада
12 жовтня 2015 14:40
ФОТО: depo.ua
Шокін хоче повісити розстріл Майдану на "Свободу"?
Шокін хоче повісити розстріл Майдану на "Свободу"?

Сьогоднішній понеділок Генпрокуратура розпочала з обшуків у заступників лідера "Свободи" Олега Тягнибока. Зокрема, правоохоронці навідалися до помешкань колишнього віце-прем'єра України Олександра Сича в Івано-Франківську, екс-нардепа Олега Панькевича у м. Броди, що на Львівщині, та до екс-нардепа Ігоря Янківа у Львові.

Обшукувані "свободівці" одразу ж поширили ухвалу Печерського районного суду, де чорним по білому написано, що обшуки проводяться у зв'язку з розслідуванням справи щодо розстрілу Євромайдану. Незабаром це підтвердили і в ГПУ. Як зазначив заступник генпрокурора Владислав Куценко, "безпосередньо ці обшуки пов'язані з розслідуваннями щодо подій на Євромайдані. Всі ці розслідування активізовані перебувають на контролі генпрокурора".

При цьому заступник Шокіна двічі підкреслив, що ані Сич, ані Панькевич, ані Янків не є наразі підозрюваними, але "виникли підстави перевірити приміщення, які були обшукані".

Крім того, Куценко наголосив, що до справи щодо вибуху 31 серпня сьогоднішні обшуки відношення не мають. Проте, ані про безпосередні причини обшуків, ані про їхні результати заступник генпрокурора говорити відмовився, посилаючись на "інтереси слідства". В той же час, з оприлюдненої "Свободою" ухвали випливає, що приміщення Панькевича обшукується тому, що 20 лютого 2014 року він нібито мешкав в готелі "Київ" і, як видно з одного з відео, в момент розстрілу саме вікно його номера було відкрите. Ось, власне, і всі відомі аргументи ГПУ.

Причини активізації Шокіним справ про розстріл Майдану цілком очевидні - це і місцеві вибори, що наближаються, і друга річниця початку Майдану, яка також не за горами. Отже, в найближчий час суспільство може отримати від ГПУ нову версію розстрілу Майдану. Мовляв, Майдан розстрілювали "свободівці". Якось по-іншому, а не розробкою цієї версії, пояснити сьогоднішні обшуки буде дуже і дуже непросто. В той же час прокуратура залишила собі місце для маневру, не оголошуючи "свободівців" підозрюваними. Якщо обурення суспільства внаслідок подібних результатів розслідування набуде загрозливих рис, завжди можна "з'їхати з теми", пояснивши обшуки необхідністю перевірити усі можливі версії. А до "свободівців", мовляв, жодних претензій з приводу Майдану немає.

А обурення суспільства спробою повісити розстріл Майдану на "Свободу" обов'язково буде. По-перше, занадто вже не кореспондуються з цим усі попередні версії слідства та справи проти "беркутівців" та "тітушок" з автоматами. По-друге, попри цілком справедливі претензії до "Свободи" щодо вибуху під Радою 31 серпня (хоча і тут довести, що теракт був заздалегідь спланований керівництвом партії, а не є витівкою одинака-радикала, дуже непросто), людям буде досить складно уявити, що партія, яка втратила на Майдані дуже багато своїх активістів, влаштувала, щось подібне. Ну, і по-третє, мало хто повірить, що обставини справи, що свідчать проти "Свободи", стали відомі саме зараз – за два тижні до виборів.

До того ж все це жодним чином не відповідатиме очікуванням людей, які уже майже два роки сподіваються, що нова влада врешті покарає "беркутівців" винних у смертях майданівців.

Звісно, в ГПУ можуть розробляти і версію, що "свободівці" стріляли з вікон не по мітингувальниках, а по "беркуртівцях", що з формально-правової точки зору швидше незаконно, ніж законно. Але така версія навряд чи справить на когось враження, бо вийде, що "Свобода" захищала Майдан. Треба буде доводити, що "свободівці" вистрілили першими, чим спровокували вогонь у відповідь. Але і в такому випадку, Шокін відверто працюватиме на версію Януковича/Пшонки/Захарченка/Кремля про "озброєних до зубів" радикалів та законність застосування "Беркутом" зброї.

Отже, як би не розвивалася справа "свободівців" і Майдану надалі, Шокін матиме політичний результат геть протилежний очікуваному – рейтинг "Свободи", яка виглядатиме жертвою "злочинного режиму Порошенка", лише зростатиме, натомість рейтинг влади, яка "замість того, аби покарати вбивць Майдану, карає його активістів", падатиме.

Більше новин політики читайте на Влада.depo.ua