Шмигаль відзвітував у Раді про боротьбу з коронавірусом: Що зробив уряд за півроку

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів із трибуни Верховної Ради про підготовку урядом медичної системи, яка відбувалася в Україні впродовж останніх півроку

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, за словами Шмигаля, на початку пандемії в Україні була лише одна автоматична станція пробпідготовки для екстракції РНК.

"Тобто одна станція, щоб робити ПЛР-тести й фактично відсутній персонал. Зараз таких станцій вже близько 60 і буде 68 до кінця року", – наголосив він.

Прем'єр зауважив також, що робота щодо підвищення спроможності медичної системи України ведеться щоденно.

1. Кількість ПЛР-тестів.

"У середині квітня, тобто рівно 7 місяців тому кількість ПЛР-тестів була 3,5 тисячі в день. Зараз ми виходимо на рівень 50 тисяч у день. До кінця року поставлене завдання профільному міністерству — вийти на 75 тисяч в день. ІФА-тестів у квітні робили нуль. Зараз 20-30 тисяч щодня", – розповів Шмигаль.

2. Фактично з нуля була відновлена робота державних лабораторій.

"Загалом лабораторії за цей час профінансовано на 1 млрд грн. Для їх працівників встановлені додаткові виплати", – уточнив урядовець.

3. Ліжка для хворих на коронавірус.

"На початку пандемії в Україні були готовими для приймання хворих всього 12,5 тисяч ліжок. Наразі їх кількість — 54 тисячі. І щотижня Уряд додає від 2 до 4 тисяч нових ліжок. Наразі ми не бачимо необхідності розгортати мобільні госпіталі, проте така підготовка ведеться", – розповів Шмигаль.

4. Задіяні в Україні ШВЛ.

"Зараз у нас їх задіяно приблизно 700. При цьому в лікарнях розміщено майже 5 тисяч апаратів. Тобто зайнятість по ШВЛ нижче 20% по країні", – наголосив прем'єр. 

5. Головне завдання зараз — це забезпечення киснем.

"Фактично 1,5 млрд грн уряд виділив на ці потреби. Максимально спрощена вся сертифікація. Щодня ми говоримо з виробниками кисню, систем підведення, постачальниками концентраторів для того, аби ефективно скоординувати весь процес та логістику", – зауважив Шмигаль.

Окрім того, прем'єр-міністр повідомив, що кожен день ефективного дотримання карантину вихідного дня відтягує запровадження локдауну.

"Основне завдання карантину вихідного дня — це зробити так, щоб ми вийшли на плато за кількістю захворілих. Тобто зафіксувати її на цифрах не більше 11-12 тисяч випадків на день. За найближчі 2 тижні ми повинні побачити його перші результати за умови дотримання абсолютно всіх правил", – пояснив він.

За словами Шмигаля, якщо цього не станеться, тоді ми почнемо готуватись до більш жорстких карантинних обмежень.

Він зауважив також, що головному державному санітарному лікарю Віктору Ляшку було доручено проводити консультації з бізнесом, асоціаціями, з Верховною Радою, з міськими головами та схвалити остаточно узгоджений план заходів.

"Тому я звертаюся до всіх українців: будь ласка, за можливості, залишайтеся вдома. Обмежте кількість своїх соціальних контактів. Давайте пам’ятати: від нашої відповідальності в дотриманні всіх протиепідемічних правил залежить впровадження або невпровадження локдауну", – підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, 11 листопада Україна відмовилася від адаптивного карантину.

Окрім того, було запроваджено так званий карантин вихідного дня, в межах якого заборонена робота низки закладів.

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада